امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=17002

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 19 تا 25 خرداد ۱۴۰۳)؛

گفتگو با وزیر نیرو در مورد پروژه‌های آب و برق دشتستان/ اداره ثبت سعدآباد راه‌اندازی می‌شود/ طرح سئوال از وزیر صنعت در مورد عدم واردات خودرو/ پیگیری پروژه‌های نفتی و سد دالکی/ واکنش به محکومیت ۸۷۰ میلیون دلاری پتروشیمی مهر

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از گفتگو با وزیر نیرو در مورد پروژه‌های آب و برق دشتستان، اداره ثبت سعدآباد راه‌اندازی می‌شود، طرح سئوال از وزیر صنعت در مورد عدم واردات خودرو، پیگیری پروژه‌های نفتی و سد دالکی و واکنش به محکومیت ۸۷۰ میلیون دلاری پتروشیمی مهر خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 19 تا 25 خرداد ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: صبح شنبه (۱۹ خرداد) به حوزه علمیه خواهران حضرت رقیه (س) برازجان رفتم و در جمع طلاب و اساتید حوزه و نیز ائمه جمعه و جمعی از مسئولان فرهنگی شهرستان و استان حاضر شدم، دقایقی در مورد مسئولیت سنگین حوزه در مقابله با جنگ فرهنگی دشمن مطالبی گفتم. سپس در جلسه دیگری عمده مسائل حوزه علمیه و طلاب را بررسی کردیم.

بعد از ظهر به فرودگاه بوشهر رفتم و عازم تهران شدم، از فرودگاه مهرآباد راهی مجلس شدم، در دفتر به برخی امور و نامه‌های وارده رسیدگی کردم.

با رئیس سازمان ثبت اسناد کشور و رئیس کل دادگستری استان در مورد آخرین وضعیت صدور اسناد مالکیت مردم گفتگو کردم، منتظر هستیم که در هفته قوه قضائیه به مردم تحویل داده شود. با آموزش و پرورش، ارشاد و سازمان تامین اجتماعی درباره مسائل و مطالبات مردم تماس داشتم.

صبح یکشنبه (۲۰ خرداد) وزیر نیرو در صحن علنی مجلس گزارشی از وضعیت آب و برق و نیز عملکرد این وزارتخانه ارائه کرد، یاد چهار سال قبل افتادم که وقتی وزیر وقت نیرو گزارش داد مورد اعتراض شدید نمایندگان قرار گرفت اما وزیر فعلی به علت کارنامه نسبتاً قابل قبول مورد حمایت قرار گرفت. این فرق دولتی است که کار می‌کند با دولتی که کار نمی‌کند.

رایزینی با وزیر نیرو در مورد تامین مالی سد دالکی

به سراغ وزیر رفتم و با او در مورد تامین مالی سد دالکی و همچنین سایر پروژه‌های آب و برق دشتستان گفتگو کردم، گفت که بطور مستمر پروژه سد را دنبال می‌کند و اخیراً هم مبلغی برای شارژ مالی پروژه گذاشته‌اند.

گفت وگو با مدیر عامل توانیز درباره مسائل برق دشتستان

گفتگوی مشابهی هم با مدیرعامل توانیر داشتم و قرار شد که در جلسه‌ای مسائل برق دشتستان را بررسی کنیم. ظهر به فدراسیون فوتبال رفتم و در جلسه با رئیس این فدراسیون در مورد حمایت از فوتبال دشتستان گفتگو کردیم.

به مجلس برگشتم و تا شب برخی امور شهرستان را پیگیری کردم. شب به صداوسیما رفتم و در مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کردم.

واکنش به محکومیت ۸۷۰ میلیون دلاری پتروشیمی مهر

با معاونان وزرای ورزش و جوانان، اقتصاد و دفاع در مورد مسائل دشتستان گفتگو کردم. خبر رسید که در پرونده شکایت پتروشیمی جم علیه پتروشیمی مهر بالاخره قوه قضائیه رای بر علیه پتروشیمی مهر داده و این شرکت را به پرداخت خسارت محکوم کرده است، جای بسی خرسندی است که پس از پذیرش درخواست اعمال ماده ۴۷۷ از سوی ریاست قوه قضائیه، حق به حق‌دار رسید و پتروشیمی پرمسئله مهر در این پرونده محکوم شد.

حقیر از سالیان قبل به دنبال تخلف و فساد سهام‌دار خارجی پتروشیمی مهر پیگیر پرونده آن بودم، هزاران میلیارد تومان از پول بیت‌المال و حقوق کارگران و بازنشستگان به دست طرف خارجی افتاده و هلدینگ خلیج فارس نیز در این زمینه کوتاهی می‌کرد، امروز با حکم دادگاه عدالت برقرار شد و حق ۸۷۰ میلیون دلاری کارگران و بازنشستگان اعاده شده است، به همه بانیان و عواملی که موجب شدند تا این پرونده به سرانجام برسد خداقوت عرض می‌کنم.

دیدار با فرماندهان ارتش درباره تعامل این نهاد با مجلس

صبح روز دوشنبه (۲۱ خرداد) در مجلس بودم، قبل از ظهر جلسه ای با فرماندهان ارتش پیرامون تعامل این نهاد با مجلس دوازدهم در دفتر ارتش داشتم. بعد از ظهر به وزارت نفت رفتم و در جلسه با مشاور وزیر و مدیر عمران مناطق نفت‌خیز درباره پروژه‌ها و تعهدات این وزارتخانه در دشتستان و استان گفتگو کردم. جلسه خوبی بود و قرار شد که با رفع برخی موانع اداری اجرای پروژه‌ها تسریع شود. شب با تعدادی از نمایندگان در ارتباط با مسائل روز کشور جلسه داشتیم.

طرح سئوال از وزیر صنعت در مورد عدم واردات خودرو

روز سه‌شنبه (۲۲ خرداد) وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس گزارشی از وضعیت کشاورزی کشور و اقدامات وزارت جهاد ارائه کرد. در مورد عدم اجرای قانون واردات خودروهای نو و کارکرده سئوالی را از وزیر صنعت معدن و تجارت در سامانه مجلس ثبت کردم و برای نمایندگان ارسال کردم، مردم نسبت به وضعیت، قیمت و کیفیت خودرو شاکی هستند و مکرراً اعتراض خود را به بنده اعلام کرده‌اند لذا وظیفه خود دیدم که به نمایندگی از مردم این مسئله را پیگیری کنم و ان‌شاءالله تا آخر پای آن خواهم ایستاد.

گفت وگو با رئیس هیات مدیره بانک رسالت

ظهر به بانک رسالت رفتم و در ملاقات با رئیس هیات مدیره این بانک موفق در مورد حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و تولید در دشتستان گفتگو کردم. به مجلس برگشتم و با یکی از نوابغ دشتستانی مقیم آمریکا که به ایران آمده بود، ملاقات کردم، تشویق کردم که به ایران برگردد.

در جلسه با مدیرعامل شهرک صنعتی عمده مسائل آن را بررسی کردیم. در گفتگو با مدیرکل بنیاد مسکن در مورد مشکلات برخی روستاها و در گفتگو با رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد تامین اعتبار برخی پروژه‌ها صحبت کردم.

پیگیری پروژه‌های نفتی و سد دالکی

روز چهارشنبه (۲۳ خرداد) در مجلس به نامه‌های وارده رسیدگی کردم، نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور نوشتم و درخواست کردم که با توجه به نیاز و مطالبه مردمی، با تزریق اعتبار لازم کمک کنند تا پروژه سد دالکی امسال به آبگیری برسد.

وزارت نفت در نامه‌ای به بنده به نطق اخیرم در مجلس پیرامون انتقاد از عملکرد این وزارتخانه در موضوع اشتغال جوانان استان واکنش نشان داده بود، نامه خنده‌دار ایشان را که خواندم قاطعانه پاسخ دادم، به مردم قول داده‌ام که این جماعت را رها نکنم و از حقوق مردم در صنعت نفت دفاع کنم.

ظهر به کمیسیون تلفیق رفتم و نتایج بررسی امتیاز نمایندگان برای ورود به کمیسیون‌ها را دریافت کردم، علیرغم اینکه همه امتیازات بنده محاسبه نشده بود اما حائز رتبه ۷ برای ورود به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شدم. بعد از ظهر عازم فرودگاه مهرآباد و بوشهر شدم.

گفت وگو با معاون وزیر امور خارجه درباره حل مشکلات تجار و لنج های ایرانی

با معاون وزیر امور خارجه در مورد حل مشکلات برخی تجار و لنج‌های ایرانی در امارات و با مدیران سازمان تامین اجتماعی در مورد تخصیص تجهیزات مورد نیاز بیمارستان مهر برازجان گفتگو کردم.

مدیرکل بین‌الملل مجلس تماس گرفت و دعوت کرد که در مراسم روز ملی روسیه در سفارت این کشور در تهران شرکت کنم، گفتم که در حوزه انتخابیه هستم و برایم مقدور نیست.

روز پنجشنبه (۲۴ خرداد) در دفتر برازجان برنامه ملاقات مردمی داشتم و با جمعی از مردم ملاقات کردم. تعدادی از اعضای شوراها آمدند و مسائل‌شان را مطرح کردند که از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کردم. با یکی از کارآفرینان موفق جهت احداث سردخانه بزرگ در دشتستان گفتگو کردم همچنین تماس‌هایی با مدیران گاز، میراث فرهنگی، ثبت اسناد و… در ارتباط با مشکلات مردم داشتم.

ظهر جمعه (۲۵ خرداد) توفیق داشتم تا در نمازجمعه سعدآباد شرکت کنم، دقایقی میان نماز جمعه و نماز عصر صحبت و تاکید کردم که در شرایطی که سعدآباد شورا ندارد همه وظیفه داریم که کمک کنیم تا امورات شهر عقب نماند.

پس از نمازجمعه به همراه امام‌جمعه و شهردار از پارک ساحلی سعدآباد بازدید کردیم، کسر و کمبودهایی دارد که باید جبران شود. بعد از ظهر تا شب در دفتر برازجان با تعدادی از نخبگان و اقشار ملاقات داشتم.

دو تن از نخبگان کار پژوهشی ارزشمندی در حوزه میزان برخورداری مردم از بیمه‌های پایه در مراکز درمانی استان انجام داده بودند که ارائه کردند و بنا گذاشتیم که با استفاده از ظرفیت مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس پیگیری کنیم.

گفت وگو با رئیس سازمان هواپیمایی کشور

شب به دالکی و وحدتیه رفتم. با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد فعالیت یک شرکت دانش‌بنیان جهت تولید هواپیمای سبک گفتگو و تاکید کردم که از نخبگانی که دلسوزانه کار می‌کنند حمایت کنند.

اداره ثبت سعدآباد راه اندازی می شود

رئیس کل دادگستری استان خبر داد که موافقت اولیه جهت ایجاد نمایندگی اداره ثبت اسناد در بخش سعدآباد اخذ شده و این اداره در سعدآباد راه‌اندازی خواهد شد. سعدآباد یک بخش بزرگ و پرجمعیت اما فاقد برخی از ادارات است و لازم است که با استقرار ادارات مسائل مردم در بخش و شهر رتق و فتق شود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: