امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=17038

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 2 تا 8 تیر ۱۴۰۳)؛

پیگیری مشکلات سد دالکی و بزرگراه در جلسه با رئیس سازمان برنامه و بودجه/ اسناد مالکیت مردم صادر می‌شود/ رصد پروژه‌های عمرانی دشتستان/ ملاقات مردمی ۱۸ ساعته

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از پیگیری مشکلات سد دالکی و بزرگراه در جلسه با رئیس سازمان برنامه و بودجه، اسناد مالکیت مردم صادر می‌شود، رصد پروژه‌های عمرانی دشتستان و ملاقات مردمی ۱۸ ساعته خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 2 تا 8 تیر ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: روز شنبه(دوم تیر) وزیر اقتصاد در صحن مجلس گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه و همچنین وضعیت اقتصادی کشور ارائه کرد.

ساعتی در صحن پاسخگوی سئوالات انتخاباتی برخی نمایندگان بودم. بعد از ظهر در دفتر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان و کارآفرینان ملاقات کردم. در گفتگو با رئیس اورژانس کشور از وی درخواست کردم که با توجه به کمبود آمبولانس و نیز مستعمل بودن آمبولانس‌های فعلی، تعدادی آمبولانس نو برای دشتستان اختصاص دهد.

با رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ارتباط با مسائل فعالان اقتصادی استان تماس داشتم.

روز یکشنبه (سوم تیر) وزیر ارتباطات مهمان مجلس بود و از اقدامات وزارتخانه متبوع خود گزارش داد. وسط روز خبر دادند که قرار ملاقات با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای امروز هماهنگ شده است، ظهر به همراه مديرعامل شركت آب منطقه‌ای استان به ملاقات رئیس سازمان برنامه و بودجه رفتیم، دو موضوع اصلی که با خود به جلسه بردیم اخذ اعتبار برای تکمیل سد دالکی و نیز مجوز ماده ۲۳ برای تکمیل بزرگراه برازجان اهرم بود.

در مورد سد دالکی درخواست مجوز اعمال ماده ۵۶ (اخذ وام بانکی برای اتمام پروژه) و کمک از محل منابع دولت برای شارژ مالی پروژه داشتیم که در هر دو مورد دستورات خوبی از جمله کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی از محل منابع دولت برای پیشرفت پروژه و نیز صدور مجوز اعمال ماده ۵۶ گرفته شد.

در مورد بزرگراه هم دستور تسریع در صدور مجوز ماده ۲۳ داده شد. در بخش دیگر جلسه در مورد آخرین وضعیت ساخت آزادراه بوشهر شیراز با مشارکت بخش خصوصی توضیحاتی دادم و درخواست کردم که او هم همکاری کند و در جلسه دولت از این طرح حمایت کند، پذیرفت و اعلام موافقت کرد.

درخواست دیگر بنده هم برای تخصیص اعتبارات بویژه اعتبارات مربوط به مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان بود. بعد از جلسه به مجلس برگشتم و به نامه‌های مردمی رسیدگی کردم. عصر عازم فرودگاه و راهی بوشهر شدم.

صبح دوشنبه (چهارم تیر) به دادگستری استان رفتم و در جلسه با رئیس کل دادگستری استان در مورد آخرین وضعیت صدور اسناد اراضی و املاک مردم گفتگو کردم، قول دادند که تا چهار ماه دیگر صادر شود. از دادگستری به استانداری رفتم و در جلسه با معاون عمرانی استاندار پروژه های دشتستان را مرور و بررسی کردیم، از کند بودن برخی پروژه‌ها و بدقولی برخی پیمانکاران گلایه کردم که قرار شد با جدیت و قاطعیت بیشتری پیگیری شود.

پروژه‌های راه سعدآباد و گیسکان، مخزن دالکی، راه‌های شبانکاره و آبپخش و بوشکان و سعدآباد و ارم و… از مواردی بود که بررسی شد. عصر جلساتی با برخی نخبگان داشتم.

با مدیرعامل آبفای کشور و رئیس دفتر آب سازمان برنامه و بودجه در مورد پروژه‌های آب دشتستان از جمله مخزن دالکی گفتگو و درخواست کردم که مشکلات مالی آنها را مرتفع کنند، قول مساعد دادند.

با مدیرعامل برق استان در مورد رفع مشکل افت ولتاژ محله آبرسانی برازجان تماس داشتم.

روز سه‌شنبه (پنجم تیر) عمدتاً به ملاقات مردمی گذشت. شب به دهداران رفتم و به همراه رئیس کل دادگستری استان و مدیرکل ثبت اسناد و تعداد دیگری از مسئولان بخش شبانکاره و شهرستان دشتستان در مراسم اعطای اسناد مالکیت املاک و اراضی مردم شرکت کردم، الحمدلله راه خوبی برای صدور اسناد مالکیت مردم آغاز شده و ان‌شاءالله ادامه خواهد داشت. اواخر شب از تعدادی از ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری بازدید کردم. با معاون توسعه وزیر بهداشت در مورد کمبودها و امکانات شهرستان گفتگو کردم.

روز چهارشنبه (ششم تیر) با تعدادی از کارشناسان ملاقات کردم، جلسه‌ای با همکاران دفتر داشتم و مسائل مردم را بررسی کردیم. شب به برخی ستادهای انتخاباتی سرکشی کردم.

از ابتدای صبح روز پنجشنبه (هفتم تیر) تا بامداد روز جمعه در حسینیه الزهرا(س) برازجان برنامه ملاقات عمومی داشتم، مراجعه مردم به حدی بود که تا حدود ۲ بامداد روز جمعه به طول کشید البته نیم ساعتی در وسط برنامه به مسجد حضرت امام علی(ع) برازجان رفتم و در مراسم اربعین شهادت شهدای خدمت شرکت کردم.

مردم به بنده لطف دارند اما دردها و رنج‌ها و مشکلات‌شان همیشه مرا آزار می‌دهد و از خدا می‌خواهم که این قوت و قدرت را به حقیر ارزانی بدارد تا بتوانم بار مشکلات مردمم را کاهش دهم.

با مدیران راه، آب، آبفا، جهاد، برق، منابع طبیعی، آموزش و پرورش، نفت، ورزش، بنیاد مسکن، سازمان برنامه، بهداشت، تامین اجتماعی، صنعت و… در رابطه با مشکلات مردم تماس داشتم.

روز جمعه (هشتم تیر) پس از شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری، به تعدادی از حوزه‌های اخذ رأی در بخش‌های مرکزی، آبپخش، شبانکاره و سعدآباد سرکشی کردم که تا شب طول کشید.

شب از ستاد انتخابات در فرمانداری دشتستان بازدید کردم و به دست‌اندرکاران انتخابات خداقوت گفتم. با مدیران علوم پزشکی و نوسازی مدارس در مورد مسائل و مشکلات شهرستان تماس داشتم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: