امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=17048

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 9 تا 15 تیر ۱۴۰۳)؛

پیگیری مشکلات درمانی وحدتیه و دشتستان در جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی/ پیگیری مشکلات کارآفرینان از دستگاه‌های اجرایی/ انتخاب به‌عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از پیگیری مشکلات درمانی وحدتیه و دشتستان در جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی، پیگیری مشکلات کارآفرینان از دستگاه‌های اجرایی و انتخاب به‌عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 9 تا 15 تیر ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: صبح شنبه (نهم تیر) به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر وحدتیه به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رفتیم و در جلسه با رئیس دانشگاه عمده مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان وحدتیه را بررسی کردیم.

از جمله موارد مطرح‌شده احداث ساختمان مرکز جامع سلامت، تامین پزشک، فعالیت داروخانه و تخصیص آمبولانس بود. قرار شد که بزودی پروژه احداث ساختمان جدید مرکز جامع سلامت وحدتیه کلنگ‌زنی شود.

در ادامه در مورد سایر مسائل درمانی شهرستان دشتستان از جمله تکمیل پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان، کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستان شهید گنجی و حل مشکلات کارکنان آن و تامین امکانات مورد نیاز برای شهرستان صحبت کردیم. به برازجان و دفتر آمدم و ملاقات‌هایی داشتم، دقایقی در گردهمایی نیروهای انقلاب در برازجان حاضر شدم. آخر شب عازم تهران شدم.

بامداد یکشنبه (دهم تیر) به تهران رسیدم، مستقیم به مجلس رفتم، استراحتی کردم و صبح وارد صحن مجلس شدم. وزیر آموزش و پرورش گزارشی از وضعیت و اقدامات این وزارتخانه ارائه کرد. بعد از ظهر اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار شد، قبل از جلسه کمیسیون در جلسه دیگری به همراه اعضای انقلابی کمیسیون در مورد ریاست آن مشورت و توافق کردیم.

اولین دستور کار نخسین جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تعیین هیات رئیسه کمیسیون بود که انتخابات آن برگزار شد. بنده به پیشنهاد تعدادی از نمایندگان برای سخنگویی کمیسیون کاندیدا شدم، چند تن از نمایندگان که بنا داشتند برای سخنگویی کاندیدا شوند، از سر محبت و به احترام حقیر منصرف شدند و بنده با یکی از بزرگواران رقابت کردم، در نهایت با ۱۶ رای از مجموع ۲۱ رای به عنوان سخنگوی کمیسون انتخاب شدم.

از آنجا که سخنگویی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نوعی سخنگوی مجلس در حوزه سیاست خارجی است، مورد توجه قرار می‌گیرد و قرار گرفت. پس از جلسه کمیسیون عازم فرودگاه شدم و به بوشهر آمدم. تا آخر شب جلساتی در بوشهر با جمع‌هایی از نخبگان انقلابی و فرهنگیان داشتم. در تماس با معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راهداری آخرین وضعیت پروژه‌های راهداری دشتستان را پیگیری کردم.

عمده وقتم در روز دوشنبه (۱۱ تیر) به ملاقات در دفتر گذشت. شب جلسه‌ای با تعدادی از مدیران در مورد مسائل شهرستان داشتم. با مدیران وزارتخانه‌های صنعت و اقتصاد، معاون اقتصادی استاندار و مدیران راه و بنیاد مسکن در رابطه با مسائل شهرستان تماس داشتم.

روز سه‌شنبه (۱۲ تیر) نشست‌هایی با برخی مدیران در مورد مشکلات دشتستان داشتم و در دفتر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان از جمله برادر پاسداری که به دنبال آبرسانی به منطقه گیسکان است، ملاقات کردم. یک پاسدار بازنشسته از آن سر کشور به دشتستان و گیسکان آمده و با عشق و علاقه به دنبال آباد کردن این منطقه است، چقدر زیباست! با مدیران وزارت راه در مورد چند پروژه مهم دشتستان گفتگو کردم، انتظار داریم که در دولت جدید وعده‌های رئیس جمهور شهید با قوت تداوم یابد و عملی گردد. شب به آبپخش و سپس برازجان رفتم.

روز چهارشنبه (۱۳ تیر) در جلسه‌ای با کارکنان شبکه بهداشت دشتستان شرکت کردم. جلسه دیگری هم با فرهنگیان شبانکاره در آموزش و پرورش این شهر داشتم. بعد از ظهر تا شب برنامه‌های انتخاباتی در برازجان، دیلم و گناوه داشتم. تعدادی از اعضای شوراها در تماس‌هایی مشکلات خود را بیان کردند که از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کردم. این چند وقت به هر جای این استان که رفتم مورد لطف مردم قرار گرفتم، لازم می‌دانم که یک بار دیگر از بذل لطف و محبت مردم عزیز بویژه در شهرستان‌های دیلم، گناوه و بوشهر تشکر کنم.

اکثر وقت بنده در روز پنجشنبه (۱۴ تیر) در دفتر گذشت و ملاقات‌هایی با تعدادی از مراجعه‌کنندگان و کارآفرینان داشتم. برخی کارآفرینان ما ایده‌های جذابی داشتند، استقبال کردم و از دستگاه‌های مختلف پیگیری کردم. با مدیران راه، میراث فرهنگی، استانداری، صنعت و بنیاد مسکن در ارتباط با مسائل تولیدکنندگان گفتگو کردم. شب جلسه‌ای با جمعی از نخبگان داشتم.

اول صبح روز جمعه (۱۵ تیر) در حوزه اخذ رای دبیرستان آیت‌الله طالقانی برازجان در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کردم، سپس از تعدادی از حوزه‌های اخذ رأی در دهقاید، جتوط، درودگاه و آبپخش بازدید کردم، الحمدلله مشارکت مردم در انتخابات بهتر از دور اول است. در دهقاید تعدادی از جوانان انقلابی با مراجعه و مطالبه از بنده خواستار محاکمه امثال زنگنه شدند. در جتوط وضعیت مخابرات و آنتن‌دهی تلفن همراه مورد گلایه مردم بود که در تماس با مدیرعامل مخابرات خواستار رسیدگی شدم. ظهر در نمازجمعه برازجان پاسخگوی مراجعات مردم بودم. عصر از تعدادی از حوزه‌های اخذ رأی در سعدآباد، شبانکاره و برازجان بازدید کردم، شور و شوق اقشار مختلف مردم برای رای دادن زیباست. شب به ستاد انتخابات شهرستان رفتم و خداقوت گفتم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: