امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=17015

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 26 خرداد تا 1 تیر ۱۴۰۳)؛

چرا مصوبات رئیس جمهور شهید بر زمین مانده/پیگیری طرح بزرگراه برازجان اهرم/ گلایه از وزیر تعاون/قانون اقدام راهبردی برای کشور تولید قدرت کرد/انتقاد از وزیر نفت در صحن علنی مجلس/هر رای به نظام اسلامی رای به ولایت است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از چرا مصوبات رئیس جمهور شهید بر زمین مانده، پیگیری طرح بزرگراه برازجان اهرم، گلایه از وزیر تعاون/قانون اقدام راهبردی برای کشور تولید قدرت کرد، انتقاد از وزیر نفت در صحن علنی مجلس و هر رای به نظام اسلامی رای به ولایت است، خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 26 خرداد تا 1 تیر ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: روز شنبه (۲۶ خرداد) پس از ملاقات با تعدادی از فعالان فرهنگی و فرهنگیان عازم فرودگاه بوشهر و تهران شدم. از فرودگاه مهرآباد به مجلس رفتم و در دفتر به نامه‌های رسیده پاسخ دادم. با معاون وزیر صنعت در مورد راه‌اندازی یک کارخانه در دشتستان و با معاون بنیاد مسکن درباره واگذاری زمین به اقشار مستضعف و فقیر گفتگو کردم.

پیگیری طرح بزرگراه برازجان اهرم

مدیرکل راه و شهرسازی خبر داد که صدور مجوز ماده ۲۳ پروژه احداث بزرگراه برازجان اهرم به مشکل برخورده است، در همین زمینه با معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفتگو کردم، قرار شد که در جلسه‌ای با رئیس سازمان پیگیری کنیم.

روز یکشنبه (۲۷ تیر) در دفتر مجلس با تعدادی از مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم. بعد از ظهر به شرکت پتروشیمی رفتم و در جلسه با مدیران آن در مورد سرمایه‌گذاری در دشتستان گفتگو کردم. با معاون سازمان ثبت اسناد کشور راجع به آزادسازی و صدور اسناد اراضی و املاک مردم و با تعدادی از مدیران نفتی در مورد تعهدات آنها به استان و با معاون وزیر بهداشت در رابطه با مشکلات حوزه سلامت دشتستان گفتگو کردم.

گلایه از وزیر تعاون درباره عدم اجرای تعهدات سازمان تامین اجتماعی

در تماس با وزیر تعاون کار و راه اجتماعی از عدم اجرای تعهدات سازمان تامین اجتماعی بویژه چند پروژه مهم گلایه کردم، وقتی وزیر علت را پرسید، گفتم که به ما گفته‌اند که وزیر کار جلوی اجرای پروژه‌ها را گرفته است، بشدت رد کرد و قول داد که تا حصول نتیجه پیگیری کند.

روز دوشنبه (۲۸ خرداد) و روز عید سعید قربان جلسه‌ای با تعدادی از همکاران در مورد دستور کار مجلس و کمیسیون‌ها داشتیم، مباحث کارشناسی خوبی مطرح شد و مفید بود. جلسه مشابه دیگری نیز بعد از ظهر داشتم. عصر به صداوسیما رفتم.

روز سه‌شنبه (۲۹ خرداد) وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن مجلس گزارشی از وضعیت این حوزه به نمایندگان ارائه کرد، چندان مورد قبول واقع نشد و برخی نمایندگان اعتراض کردند. با معاونان وزرای صنعت، اقتصاد، بهداشت و نفت و نیز قوه قضائیه در مورد مسائل مردم گفتگو کردم. در تماس با فرماندار و تعدادی از مدیران مسائل شهرستان را پیگیری کردم.

قانون اقدام راهبردی برای کشور تولید قدرت کرد

بعد از ظهر در دفتر ماندم و ضمن پاسخ به نامه‌های وارده، مکاتباتی با برخی دستگاه‌ها درباره مسائل شهرستان داشتم. عصر سخنان آقای ظریف در میزگرد آقای پزشکیان را شنیدم. در چند توئیت به سخنان خلاف واقع وی پاسخ دادم. انتظار این حرف‌های کذب و متناقض را نداشتم. واقعیت این است که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که در مجلس یازدهم به تصویب رسید، برای کشور تولید قدرت کرد و دست دیپلمات‌های ما را در مذاکرات پُر کرد.

این حرف را هم آقای عراقچی معاون آقای ظریف به صراحت بارها در کمیسیون امنیت ملی گفت و هم آقای صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی بر آن تاکید کرد. با دست‌فرمان آقای ظریف و آقای روحانی چیزی جز ذلت و جز ده برابر شدن قیمت ارز و گران شدن همه چیز و بدبختی و فقیرتر شدن جامعه نصیب مردم نشد، چه بسا اینها تعمد داشتند که کشور را به فلاکت بکشانند و مردم را تحت فشار بگذارند تا در مقابل دشمن تسلیم شویم.

امروز به جای ندامت و عذرخواهی طلبکار شده‌اند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها همان قانونی است که رهبر حکیم انقلاب بارها از آن تجلیل کردند و فرمودند کشور را از سردرگمی نجات داد. شک نکنید که اگر این قانون نبود امروز فشارها و تحریم‌های دشمن بیشتر و خیلی بیشتر شده بود. فعال شدن سانتریفیوژهای نسل ۶ و تولید اورانیوم ۶۰ درصد موجب شد که وحشی‌گری گرگ‌ها علیه ایران عزیز کم شود و این پیام را به آنها داد که در دفاع از منافع ایرانیان جدّی هستیم.

انتقاد از وزیر نفت در صحن علنی مجلس

روز چهارشنبه (۳۰ خرداد) وزیر نفت در صحن علنی مجلس گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه ارائه کرد. از آنجا که در قرعه‌کشی نام بنده بیرون نیامد، وقت یکی از نمایندگان را گرفتم و چند دقیقه‌ای عملکرد وزیر را نقد کردم و نگرانی‌هایم را گفتم. وقتی از وزیر بخاطر بردن بیمارستان نفت به شهر خودش انتقاد کردم تعدادی از نمایندگان استان فارس عصبانی شدند و علناً اعتراض کردند، توجهی نکردم و صحبت‌هایم را به اتمام رساندم. یکی از نمایندگان استان فارس آمد و با لحنی گلایه‌آمیز گفت که ساخت بیمارستان نفت در شیراز مصوبه دولت آقای احمدی نژاد است!

چرا مصوبات رئیس جمهور شهید بر زمین مانده

گفتم که عجب! از مصوبات دولت آقای احمدی نژاد فقط همین مورد مانده؟! آن دولت یک عالمه مصوبه داشت چرا فقط به همین یکی چسبیده؟ اصلا چرا مصوبه دولت شهید رئیسی و دستوری که رئیس جمهور شهید در حضور بنده به وزیر نفت دادند را اجرا نکرده؟ چرا اینهمه مصوبات دولت فعلی را روی زمین گذاشته و چرا مصوبات دولت شهید رئیسی را ماه‌ها معطل گذاشته؟

چند تن دیگر از نمایندگان فارس هم آمدند و گلایه کردند، یکی دیگر از همکاران هم گفت که بهتر بود این حرف‌ها را نمی‌گفتی. پاسخ دادم که بنده نماینده مردم هستم و به مردم تعهد داده‌ام که از حقوقشان دفاع کنم لذا نمی‌توانم در اینجا ملاحظه وزیر و همکار را بکنم چرا که هیچ ملاحظه‌ای بالاتر از ملاحظه مردم نیست لذا در دفاع از حق مردم استانم تا آخر خواهم ایستاد.

بعد از ظهر و عصر جلساتی در شرکت پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس در مورد سرمایه‌گذاری ایشان در استان و دشتستان داشتم. آخر هفته جلسات و ملاقات‌هایی با جمعی از نخبگان و مردم داشتم همچنین مطالعاتی بر روی اولویت‌های مجلس دوازدهم هم در کمیسیون و هم در کلان مجلس داشتم.

هر رای به نظام اسلامی و رای به ولایت است

نکته ای هم در رابطه با انتخابات خدمت مردم عزیزمان عرض کنم؛ به عقیده حقیر مهم‌ترین وظیفه ما در انتخابات پیش‌رو تلاش برای حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات است، امروز کشور در معرض توطئه و تهدید دشمنان قرار دارد و خنثی‌کننده همه این خباثت‌ها، حضور مردم در انتخابات است که می‌تواند قدرت ملی و اقتدار نظام اسلامی را برای دفاع از منافع ایرانیان تضمین کند لذا به نظر بنده حضور حداکثری اصل است و اینکه چه کسی انتخاب شود فرع بر آن است، هر رای انتخابات جمعه رای به نظام اسلامی و رای به ولایت است.

در وهله بعد باید تلاش کنیم تا فردی اصلح انتخاب شود و جایگاه مهم ریاست‌جمهوری به دست غربگرایان نیفتد چرا که تفکر غربگرا موجب پسرفت و تحقیر کشور و فشار بیشتر بر مردم خواهد شد. اضافه کنم که اکنون زمان مناسبی برای اختلاف و دعوای نیروهای انقلاب نیست بلکه در عین کثرت دیدگاه‌ها همه باید برای مشارکت گسترده مردم و جلوگیری از رای‌آوری غربگرایان تلاش کنیم. بنده به خود اجازه نمی‌دهم که برای مردم عزیز تعیین تکلیف کنم اما همگان را به شرکت در انتخابات دعوت و آرزو می‌کنم که فردی مومن، انقلابی، مکتبی، کارآمد، فسادستیز و شیفته خدمت به مردم بویژه مستضعفان سکاندار قوه مجریه شود.

 

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: