امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16584

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 25 تا 31 شهریور ۱۴۰۲)؛

پروژه‌های جاده نمازگاه و سد دهرود به مناقصه خواهند رفت/ پیگیری ویژه خرما در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی/ ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک/ اعتبار جدید برای سد دالکی/ انتقاد از عدم پرداخت مطالبات گندم‌کاران/ پیگیری مشکل ارسال بسته‌های پستی

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از پروژه‌های جاده نمازگاه و سد دهرود به مناقصه خواهند رفت، پیگیری ویژه خرما در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی، ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک، اعتبار جدید برای سد دالکی، انتقاد از عدم پرداخت مطالبات گندم‌کاران و پیگیری مشکل ارسال بسته‌های پستی خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 25 تا 31 شهریور ۱۴۰۲) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: صبح شنبه (۲۵ شهریور) توفیق شد تا به همراه جمعی از دوستان جهادی در پیاده‌روی ولایت شرکت کنم و از نزدیک جمع زیادی از مردم و دست‌اندرکاران مواکب را زیارت کنم. اینجا لازم می‌دانم یک بار دیگر از همه مسئولان و متولیان برگزاری این برنامه باشکوه و نیز دیگر برنامه‌های ارزشمند ماه‌های محرم و صفر سپاسگزاری کنم.  بعد از ظهر عازم تهران شدم. منتظر اعلام ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک برازجان هستم.

روز یکشنبه (۲۶ شهریور) در دفتر مجلس با تعدادی از مراجعه کنندگان ملاقات کردم. به نامه‌های مردمی رسیدگی و مسائل شهرستان را از دستگاه‌های مختلف پیگیری کردم. با مدیران برق در مورد پروژه‌های برقی شهرستان و با مدیران وزارت نیرو در مورد پروژه‌های آب شهرستان گفتگو کردم.

در تماس با وزیر اقتصاد از تاخیر در دادن تسهیلات به فعالان کشاورزی دشتستان گلایه کردم. با مدیران وزارتخانه های نفت، اقتصاد، کار، دفاع و امور خارجه در مورد مسائل شهرستان و استان تماس داشتم. شب به همراه تعدادی از نمایندگان با سفیر افغانستان در ایران پیرامون مسائل دوجانبه و مواردی که در سفر اخیر مطرح شد ملاقات کردیم.

ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک

افغانستان ظرفیت بسیار بالایی برای صادرات کالاهای ایرانی دارد و ما در این سال‌ها از این ظرفیت همسایه غافل بوده‌ایم. عصر مطلع شدم که بالاخره کار ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک برازجان به سرانجام رسیده و شورای یونسکو با ثبت جهانی آن موافقت کرده است. خبر خوشحال‌کننده‌ای بود، بیش از دو سال است که پیگیر ثبت این اثر باشکوه بوده‌ایم، در اینجا لازم می‌دانم از زحمات همه دست‌اندرکاران این اقدام مهم از جمله فرماندار فعلی و سابق دشتستان، مدیر کل فعلی و سابق میراث فرهنگی استان، شهردار و شورای شهر فعلی و سابق برازجان و تک‌تک دوست‌داران و فعالان میراث فرهنگی در دشتستان و مسئولان و کارکنان آن در شهرستان تقدیر و تشکر کنم.

دستور جلسه علنی روز دوشنبه (۲۷ شهریور) مجلس رای اعتماد به گزینه وزارت ورزش و جوانان بود. بنده قبلاً برنامه گزینه وزارت را مطالعه کرده و در یک جلسه دیدگاه‌های وی را شنیده بودم، در مجموع ایشان را برای تصدی وزارت ورزش شایسته دیدم و رای اعتماد دادم.

اعتبار جدید برای سد دالکی

در حاشیه جلسه با وزیر نیرو در مورد مسائل شهرستان صحبت کردم، آقای محرابیان خبر داد که اعتبار جدیدی جهت سد دالکی اختصاص داده‌اند.

رایزنی با معاون اول رئیس جمهور درباره مشکلات نخداران

در گفتگو با معاون اول رئیس جمهور از بی‌توجهی دولت به مسائل و مشکلات نخلداران و خرمای استان بوشهر گلایه کردم و گفتم که دولت در قبال کشاورزان تبعیض آمیز عمل می‌کند، پیشنهاد کردم که در جلسه‌ای با حضور همه مسئولان مربوطه موضوع خرمای دشتستان بررسی و تصمیم گیری شود، آقای مخبر پذیرفت و دستور لازم را صادر کرد.

از وزیر ارشاد برای حضور در یادواره شهید گنجی دعوت کردم. در گفتگو با معاون اجرایی رئیس جمهور در مورد اجرایی شدن مصوبات سفر سال گذشته صحبت کردم. به سراغ رئیس مجلس رفتم و خلاصه‌ای از گزارش سفر اخیر ارائه کردم.

پیگیری ویژه خرما در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی

بعد از ظهر در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور مسئولان مربوطه مسائل قره‌باغ و آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای مورد واکاوی قرار گرفت. عصر در دفتر دولت جلسه‌ای با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تعاون روستایی و تعدادی از معاونان وزیر با موضوع خرمای دشتستان برگزار شد.

مسائل و جوانب مختلف مسئله بررسی و تصمیماتی از جمله اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به فعالان کشاورزی جهت خرید توافقی خرمای دشتستان، اعزام مشتریان جدید، تسهیل در صادرات و تهاتر خرما و عرضه خرمای دشتستان در بازارهای جدید اخذ شد.

آقای وزیر در تماس با وزیر اقتصاد و مدیرعامل بانک کشاورزی تاکید کرد که با کشاورزان و فعالان کشاورزی و صادرکنندگان دشتستان همکاری ویژه کنند.

کنکور دستور کار روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور) مجلس بود و کلیات طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها تصویب شد.

بعد از ظهر تا شب در دفتر ضمن ملاقات با تعدادی از مراجعه‌کنندگان، برخی امور شهرستان را پیگیری کردم. موضوع تسطیح راه شاه‌پسرمرد به تنگ رود را از راهداری و اعطای وام‌های کشاورزی را از بانک کشاورزی و ساخت مستند شهید گنجی را از سازمان فرهنگ و ارتباطات پیگیری کردم.

در تماس با وزارت امور خارجه در مورد تسهیل در ارتباط تجار با کشور هند رایزنی کردم. مسئله کمبود تجهیزات و نیروی انسانی آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی را از وزارت آموزش و پرورش پیگیری و مشکلات را منتقل کردم، در این رابطه با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور هم صحبت کردم.

در جلسه روز چهارشنبه (۲۹ شهریور) مجلس پیشنهاد کمیسیون قضایی در مورد اجرای آزمایشی لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب و حمایت از سلامت اجتماعی به مدت سه سال رای آورد. جزئیات این لایحه در کمیسیون ویژه مصوب شده بود و در صحن صرفاً در مورد مدت زمان اجرای آزمایشی تصمیم‌گیری شد.

نماینده ارامنه نطقی انقلابی بر علیه زیاده‌خواهی‌های آذربایجان شمالی و رژیم باکو داشت، پس از نطق از وی تشکر کردم. موضوع اعطای وام‌های کشاورزی را از چند بانک مختلف پیگیری و از تعلل ایشان گلایه کردم.

انتقاد از عدم پرداخت مطالبات گندم‌کاران

در گفتگو با مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی از عدم پرداخت مطالبات گندم‌کاران انتقاد کردم و گفتم با عملکرد دولت در سال کشاورزی اخیر دیگر انگیزه‌ای در کشاورزان و گندم‌کاران برای اجرای الگوی کشت باقی نمی‌ماند، خسارت معنوی و اعتباریِ خلف وعده دولت بسیار بیش از خسارت مادی آن بود، ترمیم بی‌اعتمادی در کشاورزان نسبت به دولت به این راحتی جبران نمی‌شود.

پروژه‌های جاده نمازگاه و سد دهرود به مناقصه خواهند رفت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی توضیحاتی داد و وعده داد که در آینده نزدیک مطالبات گندم‌کاران پرداخت شود. آخر هفته در دفتر مسائل شهرستان را پیگیری کردم. دو پروژه مهم برای ما برای ما «جاده نمازگاه – ارم – بوشکان» و «سد دهرود» بوده است.

در گفتگو با فرماندار و مدیران راهداری و آب منطقه‌ای مطلع شدم که این پروژه‌ها در آینده نزدیک به مناقصه خواهند رفت، ان‌شاءالله امیدواریم که تا پایان سال پروژه‌ها وارد فاز اجرا و عملیات شوند.

پیگیری مشکل ارسال بسته‌های پستی

در گفتگو با مدیران پست استان و کشور و وزارت ارتباطات موضوع محدودیت ارسال بسته‌های پستی در دشتستان را پیگیری کردم، نیاز به توسعه زیرساخت‌ها برای افزایش ظرفیت مرسوله‌ها داریم، قرار شد که شرکت پست بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهد.

تعدادی از اعضای شوراهای شهرها و روستاهای دشتستان در تماس‌هایی مشکلات خود را مطرح کردند که از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کردم. مطالعه مفصلی بر روی لایحه برنامه هفتم توسعه داشتم و ایرادات آن را یادداشت و دسته‌بندی کردم، ان‌شاءالله در هفته بعد نظرم را بصورت مشروح درباره برنامه عرض خواهم کرد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: