امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=17007

وزارت نفت جای رفیق بازی و ستاد انتخاباتی نیست/ نمی شود که دود و آلودگی صنعت نفت برای مردم بوشهر باشد ولی بیمارستانش برای استانی دیگر/ چرا از نیروهای شرکتی و پیمانکاری شهروند درجه 2 ساخته اید؟/ وزیر در مورد قهر خود با رئیس جمهور شهید توضیح دهد/ کشاورزان از وضعیت گازوئیل شاکی اند/ انتقاد از انفعال وزارت نفت در برداشت از میدان مشترک فرزاد

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزارت نفت جای رفیق بازی و ستاد انتخاباتی نیست، گفت: نمی شود که دود و آلودگی صنعت نفت برای مردم بوشهر باشد ولی بیمارستانش برای استانی دیگر چرا از نیروهای شرکتی و پیمانکاری شهروند درجه 2 ساخته اید؟
دکتر ابراهیم رضایی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت با اشاره به گزارش وزیر نفت در تذکری به وزیر نفت، گفت: متاسفانه وزارت نفت ستاد انتخاباتی شده و باید جلوی آن را گرفت. مردم، کشاورز، راننده ها و … از وضعیت سوخت، انرژی و گازوئیل شاکی هستند اما معاونین شما در وزارت نفت مشغول کار سیاسی و انتخاباتی و به دنبال محکم کردن جای خود در دولت بعدی هستند. این آدم های سیاسی را از جنوب تا شمال کنار بگذارید و کار مردم را انجام دهید؛ وزارت نفت که جای رفیق بازی نیست.
رضایی در ادامه ضمن اشاره به مسئله فشار افزایی به منظور رفع ناترازی به ویژه در میدان گازی پارس جنوبی، اضافه کرد: متاسفانه کار عملیاتی خاصی صورت نگرفته است، با این روند 3 سال و نیم دیگر گاز منازل مردم قطع خواهد شد.

وی با اشاره به احکام برنامه هفتم که وزارت نفت را برای بهینه سازی مکلف کرده است، تصریح کرد: وزارت نفت تاکنون برای این بهینه سازی چه کاری کرده است و چه برنامه ای دارد؟ برای سرمایه گذاری واقعی بخش خصوصی در صنعت نفت که تاکید رهبر معظم انقلاب نیز است، وزارت نفت چه کاری انجام داده است؟

رضایی با اشاره به میدان نفتی فرزاد مشترک با عربستان سعودی گفت: الان سعودی ها فعال هستند و سهم ما را می برند اما ما تا به امروز هیچ کاری انجام نداده ایم. آقای وزیر در کمیسیون انرژی مجلس یازدهم قول دادند که فعالیت خود را شروع می کنند اما تاکنون متاسفانه کاری صورت نگرفته است. برای رفع ناترازی علاوه بر این، کارهای دیگری مانند توسعه میادین داخلی هم باید انجام بگیرد که باز هم در این زمینه متاسفانه ضعف داریم.

وی در ادامه با اشاره به ظلمی که در حق نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت های نفت و گاز می شود، گفت: به آن ها درجه ۲ نگاه می شود در حالی که این ها هم بچه های ما و کشور هستند و باید حق و حقوقشان رعایت شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس دوازدهم با اشاره به بحث عدم ایفای مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، گفت: سوگیری در این زمینه به ویژه در استان بوشهر روشن است و بهتر است آقای وزیر پاسخگو باشند که چرا دود و آلودگی این شرکت ها برای مردم بوشهر است ولی بیمارستانش را در شهر خودش کلنگ می زند؟

رضایی در پایان با انتقاد از اقدامات نامناسب وزیر نفت گفت: خوب است آقای وزیر در مورد خانه نشینی و قهر خود با رئیس جمهور شهید هم به مردم توضیح بدهند.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: