امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2728

در نطق میان دستور؛

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: نفوذ رانت‌خواران در دولت خطرناک‌تر از نفوذ جاسوس دشمن است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جلوی نفوذ رانت خواران و ویژه خواران اتو کشیده و لابی های کثیف به دولت و مراکز اقتصادی را بگیرید این نفوذ از نفوذ جاسوس دشمن نیز خطرناک تر و ویرانگرتر است.

دکتر ابراهیم رضایی در نطق میان دستور خود در نشست علنی روز یکشنبه ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان و سالروز عملیات فتح خرمشهر افزود: امیدواریم با میدان داری و همت نسل جوان مومن و انقلابی خرمشهرهای اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و فرهنگی نیز فتح شوند.

رضایی اظهار داشت: سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان توصیه‌هایی را بیان کردند که انتظار می‌رفت مجلس انقلابی در راستای تحقق آنها اقدام کند، اما متاسفانه قالب توصیه‌های ایشان همچون پرهیز از اقدامات هیجانی، عدم دخالت نمایندگان در انتصابات و اهمیت کار کارشناسی همچنان بر روی زمین مانده و انتظار می‌رود در ادامه مجلس عملا در خط ولایت باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از اصل اقدام شجاعانه دولت انقلابی در عادلانه کردن پرداخت یارانه‌ها حمایت می‌کنم اما انتظار داریم در اجرای آن معیشت عموم مردم به ویژه محرومان و مستضعفان دیده شود و قانون مجلس به صورت دقیق اجرا شود.

برای کالاهای گران شده فکر اساسی کنید

رضایی تاکید کرد: این روزها برخی اجناس و اقلام مورد نیاز مردم بدون هیچ گونه توجیح منطقی گران شده است نه چهار قلم کالا، کالاهای بسیاری گران شده و یا در صف گرانی قرار دارند که باید برای آن فکر اساسی داشته باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه به هر بهانه‌ای ولو یک سفر خارجی  یا داشتن خودرو یارانه میلیون‌ها نفر را قطع کرده‌اند و از طرف دیگر بسیاری از اشراف و ثروتمندان همچنان یارانه دریافت می‌کنند، انتظار داریم دولت یارانه افراد جامانده بی بضاعت و کم بضاعت را برقرار کرده و برای اجرای این طرح بزرگ افکار عمومی را با خود همراه کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجازه دهید تا  دلسوزی‌های جعلی غرب زدگان داخلی که فجایع کشور محصول مدیریت پر خسارت آنهاست را باور نکنیم، کسانی که تا دیروز پشت سیستم ویدیو کنفرانس می‌نشستند و با یک علی برکت الله گفتن به دنبال مدیریت کشور بودند و اقتصاد ویران امروز حاصل ندانم کاری‌های دیروز آنهاست، منتقد دولت شده‌اند.

رضایی گفت: متاسفانه این روزها آرام آرام صدای پای فساد در دولت شنیده می‌شود، زیبنده دولتی که با شعار مبارزه با فساد روی کار آمده است نیست که در آن همچنان زالو صفتان و منفعت طلبان پراشتها و کاسبان بی سواد جولان دهند و به ریش ملت بخندند.

جلوی نفوذ رانت خواران و ویژه خواران بگیرید

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی، خطاب به رئیس جمهور، گفت: تا دیر نشده است جلوی نفوذ رانت خواران و ویژه خواران اتو کشیده و لابی های کثیف به دولت و مراکز اقتصادی را بگیرید، احساس خطر می کنم که این نفوذ از نفوذ جاسوس دشمن نیز خطرناک تر و ویرانگرتر است و نتیجه آن خیانت به کشور، انقلاب، مردم و شخص رئیس جمهور است.

 اجازه ندهید شکاف اجتماعی ایجاد شود

رضایی در خصوص افزایش حقوق کارگران تابع قانون کار شاغل در دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: انتظار می‌رود دولت مصوبه مجلس را اجرا و مصوبه غیرقانونی هیات وزیران را ابطال کند. بسیاری از کارکنان و کارگران شرکتی و قراردادی در دستگاه‌های اجرایی از جمله نفت در مراجعه به نمایندگان درخواست تبدیل وضعیت دارند و از تبعیض بین کارکنان دولت شاکی هستند. بین کارمندان تبعیض قائل نشوید و اجازه ندهید شکاف اجتماعی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: قرار بود در این دولت مدیریت‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر به نیروهای توانمند و انقلابی بومی سپرده شود اما آنچه ماه‌ها شاهد بودیم بی‌توجهی محض حضرات به دستور مستقیم رئیس جمهور و مطالبه مردم استان بوده است. متاسفانه باندهای مافیایی اجازه نمی‌دهند دستور رئیس جمهور اجرا شود نگذارید متخصصان و نخبگان استان بوشهر بگویند چون در دولت پارتی نداریم به ما بها داده نمی‌شود.

داماد پر حاشیه فلان فرد بدون هیچ سابقه‌ای بزرگترین مناصب را در استان بوشهر عهده دار می‌شود

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این چه وضعیتی است که داماد پر حاشیه فلان فرد بدون هیچ سابقه‌ای بزرگترین مناصب را در استان بوشهر عهده دار می‌شود اما نخبگان و متخصصان بومی راهی برای پیشرفت ندارند. به این ظلم نابخشودنی باید پارتی بازی در استخدام نیروها و بی‌مسئولیتی اجتماعی نفت برابر مردم استان نیز اضافه شود.

رضایی ادامه داد: استان بوشهر بخش عمده هزینه و خرج کشور را تامین می‌کند اما هیچ بهره‌ای نمی‌برد و بسیاری از مردم استان در فقر هستند، جوانانش کار ندارند، راه‌هایش پر حادثه‌اند، بیمارستان‌هایش ورشکسته و بدهکارند، دانش آموزانش در مدارس کانکسی درس می‌خوانند و هنرمندان و ورزشکاران آن با کمترین امکانات فعالیت می‌کند. مواد خام را از استان می‌برند و با تصمیم غیرکارشناسی در جایی دیگر با آن اشتغال ایجاد می‌کنند و یا اگر پالایشگاه و صنعتی ایجاد می‌کنند جوانان و متخصصان بوشهری در آن راه ندارند، کی قرار است این روند ناعادلانه متوقف شود.

وزیر نیرو به داد دشستان برسید، دشتستان تشنه است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان بزرگ دشستان به عنوان بزرگترین و پهناورترین شهرستان بوشهر محرومیت زیادی دارد که آب در راس آن قرار دارد.  وزیر نیرو به داد دشستان برسید، دشتستان تشنه است. مردم ، کشاورزان، دامداران، روستائیان و عشایر آب ندارند. شرم آور است که هنوز ۴۰ روستای این شهرستان آب آشامیدنی سالم ندارد.

رضایی افزود: مایه تاسف است که شهرستان نیم میلیون نفری دشتستان با جمعیت پیرامونی تنها یک بیمارستان دارد از وزارت بهداشت انتظار داریم نسبت به تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور اقدام کند بخشی از زیادی از مصوبات سال گذشته رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر روی زمین مانده که باید تکمیل شوند. بسیاری از طرح‌های مهم دشتستان مانند بزرگراه دالکی به کنار تخته، راه نمازگاه ارم – بوشکان، سدهای دالکی و ده‌رود، طرح تحول نخیلات و مجتمع های فرهنگی بر روی زمین مانده که انتظار داریم دولت نسبت به تکمیل آنها اقدام کند.

منبع خبر: خانه ملت

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: