امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2023

عضو کمیسیون امنیت ملی:

موافقت و مخالفت صوری با وزرای پیشنهادی در شأن مجلس نیست

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شأن مجلس نیست که برخی از نمایندگان به صورت صوری با وزرای پیشنهادی موافقت یا مخالفت کنند.

دکتر ابراهیم رضایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش شدید نرخ ارز بودیم که حتماً باید این مسئله مورد توجه قرار گیرد و برنامه‌هایی برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، دو نفر از نمایندگان باید در موافقت و دو نفر هم در مخالفت با وزرای پیشنهادی مجلس نقطه نظرات خود را مطرح کنند اما روز گذشته شاهد بودیم که برخی افراد به عنوان مخالف وزرای پیشنهادی پشت تریبون مجلس قرار می‌گرفتند و در صحبت‌های آنان هیچ نشانی از مخالفت وجود نداشت و فقط سوال و تحلیل ارائه می‌دادند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تصریح کرد: این افراد واقعاً با آن وزیر پیشنهادی مخالف نبودند و این کار آنان شائبه‌هایی را ایجاد می‌کند که شاید آنان می‌خواستند وقت یک مخالف واقعی را بگیرند که این کار در شأن مجلس نیست.

رضایی با بیان اینکه موافقت و مخالفت صوری با وزرای پیشنهادی دولت در شأن مجلس نیست، گفت: متاسفانه در روزهای گذشته به آئین‌نامه داخلی مجلس پایبند نبودیم و در شأن مجلس نیست که عده‌ای از فرصت اظهارنظر خود در مجلس برای خواندن شعر استفاده کنند.

وی اظهار داشت: همچنین سخنگوهای کمیسیون‌های مجلس فقط باید در گزارش خود بگویند که آیا مدارک و سوابق وزرای پیشنهادی دولت با احکام بالادستی انطباق دارد یا خیر که ما شاهد هستیم برخی از آنان تحلیل شخصی خودشان را ارائه می‌دهند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: یکی دیگر از اتفاقات ناگوار آن است که جریان‌هایی خارج از مجلس این روزها برای رأی اعتماد به برخی از وزرا تلاش می‌کنند و در حال دلالی رأی هستند؛ این کارها در سطح دولت آقای روحانی بود اما در شأن دولت آقای رئیسی نیست.

منبع خبر: مهر

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: