امروز: چهارشنبه - 9 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6287

دکتر رضایی:

مردم در همه نقاط دشتستان از وضعیت آب شاکی هستند

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی خواستار بهبود وضعیت آب شرب و آب کشاورزی در این شهرستان شد و گفت: مردم در همه نقاط دشتستان از وضعیت آب شاکی هستند.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست با مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر که با موضوع بررسی وضعیت آب دشتستان برگزار شد اظهار داشت: دشتستان با چالش‌های زیادی در حوزه آب روبرو است و هم در زمینه آب شرب و هم در زمینه آب کشاورزی با مشکلات جدی روبرو است.

وی با انتقاد از عدم تحقق وعده های مسئولان استانی و کشوری برای تامین اعتبارت مورد نیاز طرح های حوزه آب دشتستان، بیان کرد: سد دالکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های شهرستان دشتستان و استان بوشهر است ولی به دلیل عدم تامین اعتبار مسیر کندی را برای تکمیل طی می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر تلاش ها و پیگیری های سال قبل، از ابتدای امسال نیز پیگیری مجدانه ای برای تامین اعتبارات سد دالکی داشته ام.

وی تاکید کرد: علیرغم نامه و قول و وعده معاونین رئیس جمهور و وزیر نیرو، هنوز اعتبارات سد دالکی تامین نشده است.

وی ادامه داد: با رئیس مجلس، وزیر نیرو، معاونین رئیس جمهور، رییس سازمان برنامه و معاونان وی، معاون سپاه، معاون وزیر نیرو و . . . در این زمینه صحبت کردم و وعده پیگیری دادند.

رضایی با قدردانی از تلاش‌های مدیران شرکت آب منطقه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: به خاطر اهمیتی که این پروژه داشته و برای مردم بسیار مهم است، بارها و بارها از وزیر نیرو درخواست کردم که اعتبارات مورد نیاز تامین شود و وزیر نیرو قول داد ولی کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه ناچاریم برخی واقعیات را با مردم در میان بگذاریم، گفت: انتظار می‌رفت که اقدام عملی و جدیت بیشتری در مدیریت اجرایی استان برای پیشرفت سد دالکی شاهد باشیم اما یا نخواستند یا نتوانستند، که در هر صورت مردم ضرر کردند.

علی محمدی مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر نیز در این نشست با تقدیر از تلاش های نماینده دشتستان گزارشی از وضعیت آب و پروژه های در حال اجرا در این شهرستان ارائه کرد و افزود: امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز تا سال آینده شاهد آبگیری و تا سه سال آینده شاهد تکمیل و بهره برداری کامل از سد دالکی باشیم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: