امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6306

در جمع اهالی وحدتیه؛

نماینده دشتستان: مدیریت نفت وحدتیه باید بومی شود/ نفتی‌ها به تعهدات خود را عمل نکردند

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از وضعیت عملکرد نفت در استان خصوصا نفت وحدتیه ناراضی و معترض هستیم. توافقاتی را با شرکت مناطق نفت‌خیز داشتیم ولی پیشرفت این توافقات تقریبا صفر درصد بوده است.

دکتر ابراهیم رضایی در جمع اهالی وحدتیه و در حسینیه اعظم این شهر اظهار داشت: اینکه ما در این دنیا گرفتار مشکلات زیادی شدیم و این همه مسئله و مشکل و معضل داریم به خاطر دوری از سیره و راه پیامبر اعظم (ص) است.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه این مسائل نتیجه دوری از آموزه‌های پیامبر اسلام است و امیدواریم با روشنگری بتوانیم سیره پیامبر(ص) را به عنوان الگویی برای حیات طیبه و پایان دادن به این وضعیت معرفی کنیم.

وی با تقدیر از حضور مدیران استانی و شهرستانی در این نشست، خاطرنشان کرد: همه ما مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشیم و اگر مسئولیتی گرفتیم باید در قبال آن به شما مردم پاسخگو باشیم و امیدواریم این برنامه‌ها ادامه و توسعه پیدا کند.

رضایی با بیان اینکه باید در پیشگاه مردم پاسخگو باشیم، افزود: در صورتی که خود را پاسخگو کنیم، کم‌کاری، تبعیض، رانت، فساد و ضعف نخواهیم داشت و تلاش می‌کنیم که عملکرد خوبی داشته باشیم که قابل دفاع باشد.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده توسط رئیس شورای شهر وحدتیه، گفت: ما هم از وضعیت عملکرد نفت در استان خصوصا نفت وحدتیه ناراضی و معترض هستیم. توافقاتی را سال گذشته با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز داشتیم ولی پیشرفت این توافقات تقریبا صفر بوده است و هیچ‌یک از آن تعهدات به نتیجه نرسیده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: در سفر اخیر دولت به استان، مشکلات و دغدغه های مردم وحدتیه در حوزه نفت را با وزیر نفت در میان گذاشتم و از ایشان برای سفر به دشتستان و وحدتیه دعوت کردم. وی افزود: تصمیم‌گیرنده اصلی درباره نفت نرگسی، شرکت نفت و گاز گچساران است و به گونه‌ای طی این سال‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند که در پائین‌ترین مراتب اینها هم چیزی به دشتستان نرسد.

وی با بیان اینکه باید اینها پاسخگو شوند و بخشی از مدیریت آنجا به استان بوشهر برسد، بیان کرد: در تعامل با مدیران جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز مطالبات مردم را پیگیری خواهیم کرد کنیم و امیدواریم که در دولت جدید بالاخره نفتی‌ها به استان بوشهر پاسخگو شوند.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: این بی‌عدالتی‌ها تنها مختص وحدتیه نیست. نفت و گاز در سراسر استان بوشهر از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقاط استان خیمه زده‌اند ولی پاسخگوی استان بوشهر نیستند.

وی در مورد اصلاح مسیر سه راهی وحدتیه تا سعدآباد که یکی از مطالبات دیرینه و اصلی مردم این منطقه است، اظهار داشت: اکنون این طرح در مرحله انتخاب پیمانکار است.

رضایی اضافه کرد: برای تکمیل سد دالکی پیگیری‌های فراوانی داشته‌ایم. تکمیل این سد بر روی اقتصاد استان بوشهر تاثیرگذار است و در اشتغال و تولید کشاورزی نقش مهمی خواهد داشت. این پروژه یک پروژه منطقه‌ای نیست و در راس مطالبات ما در حوزه عمرانی قرار دارد.

وی ادامه داد: سد دالکی بزرگترین پروژه عمرانی استان بوشهر است و هم مسئله آب شرب و هم مسئله آب کشاورزی ما را می‌تواند متحول کند و در معیشت مردم و اقتصاد شهرستان تاثیرگذار است.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: