امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2604

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ما سربازان انقلاب مخاطب مستقیم رهبری در جهاد تبیین هستیم

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ما سربازان انقلاب مخاطب مستقیم رهبر معظم انقلاب در جهاد تبیین هستیم.

دکتر ابراهیم رضایی در مراسم گرامیداشت ۲۲ بهمن در برازجان با گرامیداشت چهل‌وسومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با فرماندهان نیروی هوایی ارتش بر جهاد تبیین تاکید کردند و آن را یک فریضه ضروری و فوری دانستند.

رضایی اضافه کرد: رهبر انقلاب فرمان جهاد دادند، جهاد یک امر واجب در اسلام است. فرمان جهاد زمانی صادر می‌شود که دشمن به ما حمله کرده باشد و باید این شرایط را درک کنیم که در چه شرایطی هستیم و دشمن چه حمله‌ای داشته است که ولی امر مسلمین دستور جهاد صادر کرده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما سربازان انقلاب مخاطب مستقیم بیانات رهبر معظم انقلاب هستیم افزود: کشور و مردم ما امروز درگیر جنگ همه‌جانبه و ترکیبی توسط دشمن است که وسیع‌ترین بعد آن در حوزه جنگ نرم است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در این سال‌ها به واسطه توسعه ارتباطات تمرکز بیشتری در حوزه جنگ نرم داشته‌اند بیان کرد: درگیر یک جنگ هستیم ولی صدای شیپور جنگ و آژیر قرمز آن را نمی‌شنویم و در این جنگ خاکریزها هم مشخص نیست.

رضایی ادامه داد: حتی در داخل کشور افرادی هستند که سربازی دشمن را می کنند. چون دارند حرف دشمن را می‌زنند و از حمله دشمن دفاع می‌کنند و در زمین دشمن بازی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سلاح جنگ نرم بر خلاف جنگ سخت، زبان و قلم و ابزارهای ارتباطی است، گفت: دشمنان سرمایه گذاری سنگینی را در این حوزه داشته‌اند. ۴۰۰ کانال تلویزیونی را علیه جمهوری اسلامی راه‌اندازی کرده‌اند تا بتوانند در این جنگ موفق شوند. علیه هیچ کشوری به اندازه ایران سرمایه‌گذاری نکرده‌اند و می‌خواهند جلوی اراده ملت ایران بایستند.

رضایی تاکید کرد: دشمنان با تولید محتواهای ضد دینی می‌خواهند جوان ما را به سمت ابتذال و فحشاء بکشانند لذا والدین باید بیش از گذشته مراقب باشند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دشمن می‌خواهد نسل آینده کشور نسل انقلابی نباشد و با ابزار فضای مجازی در این زمینه متمرکز شده است البته معتقدیم که فضای مجازی بزرگترین ابزار و بهترین و راحت‌ترین و ارزان‌ترین ابزار برای صدور انقلاب و تبلیغ دین است و باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

رضایی ادامه داد: هر چند نسبت به برخی مسائل انتقاد داریم ولی از نظامی که برای ما عزت آورد دفاع می‌کنیم. عزت امروز ما قابل قیاس با گذشته‌ای که شاه مملکت از عملیات هواپیماهای نظامی کشور و یا نشست‌های سران برخی کشورها در ایران بی‌خبر بود، نیست.

وی با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به روسیه بیان کرد: این سفر دستاوردهای خیلی زیادی داشت و مصداق بارز خنثی‌سازی تحریم‌ها بود ولی این سفر را مورد حمله قرار دادند چون توطئه‌های تحریمی آنها را خنثی می‌کرد. بی‌شک در صورت اجرای توافقات، برکات این سفر در دشتستان هم نمایان خواهد شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رفتارها و ارزش‌های انقلابی به‌ویژه در بین مسئولان تصریح کرد: باید رفتار انقلابی داشته باشیم. مسئولان باید سیره انقلابی داشته باشند و انقلابی رفتار کنند. انقلابی بودن به لباس نیست و باید در عمل انقلابی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در دشتستان چالش‌های بزرگی داریم افزود: از همین الان نگران بحران آب در تابستان سال آینده هستیم. اگر مسئولی واقعاً انقلابی است باید مشکل آب دشتستان را حل کند تا مردم در تابستان آینده تشنه نباشند. باید برای حل مسائل درمانی، بهداشتی، آموزشی و… انقلابی عمل شود و مسئله اشتغال جوانان را حل کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه نباید به انحراف برویم و از آرمان‌های انقلاب فاصله بگیریم خاطرنشان کرد: متأسفم برای آن مسئول اجرایی که از مرکز استان با ماشین چند میلیاردی به دشتستان می‌آید و ده‌ها متر بنر برای او می‌زنند. این اقدامات انقلابی نیست. شأن مسئولان جز نوکری مردم نیست و اگر مسئولی خود را نوکر مردم می داند نباید از بیت‌المال برای خود بنر چاپ کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر مسئولی خود را نوکر مردم بداند حق ندارد چنین رفتارهایی داشته باشد. بنده از روز اول اعلام کردم هیچکس حق ندارد برای من بنر و پلاکارد بزند.

رضایی گفت: مردم ما در فقر هستند و حق نداریم برای تشریفات مان، از جیب این مردم هزینه کنیم. البته قصد ندارم اتهامی بزنم؛ شاید هم آن مسئول اطلاعی از این وضعیت نداشته ولی نباید این مسائل تکرار شود و در همه شهرستان‌ها جلوی این ریخت و پاش ها را بگیرند.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: