امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16716

نماینده دشتستان در نشست خبری مطرح کرد؛

قوانین خوب مجلس برای رفع مشکلات مردم/ افزایش سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی در دشتستان/ طرح ۷۴۳ سوال و ۱۱۹۶ تذکر/ پاسخگو کردن نفت به دشتستان/ تخصیص اعتبارات خوب نفتی به دشتستان/ سد دالکی سال آینده آبگیری می‌شود/ دریافت حق مسئولیت اجتماعی از سیمان دشتستان/ توسعه شهرک‌های صنعتی/ افزایش سهم دشتستان در اشتغال پارس جنوبی

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تکمیل سد دالکی را از اولویت‌های مهم این شهرستان دانست و گفت: روند اجرای پروژه‌های عمرانی در دشتستان سرعت گرفته است.
 دکتر ابراهیم رضایی عصر شنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تأسیس مجلس اظهار داشت: مجلس یازدهم در عرصه قانون‌گذاری با نگاه رفع مشکلات و تأمین نیازهای مردم قوانین خوبی را تصویب کرده است.
مسکن یکی از نیازهای مهم و از چالش‌های اساسی در کشور است
رضایی مسکن را یکی از نیازهای مهم و از چالش‌های اساسی در کشور دانست و اضافه کرد: در این راستا قوانین خوبی از جمله طرح مالیات بر خانه‌های خالی، جهش تولید مسکن و کنترل اجاره‌بها مصوب شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: در حوزه معیشت نیز قوانینی همچون الزام دولت به کالابرگ الکترونیکی و ثبت نام جاماندگان یارانه، معافیت کالاهای اساسی از مالیات بر ارزش افزوده تصویب شده است.
ساماندهی صنعت خودرو
وی از ساماندهی صنعت خودرو و واردات خودروهای کارکرده به عنوان دیگر قوانین مصوب اشاره کرد و ادامه داد: بیمه رایگان افراد فاقد بیمه، ایجاد صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج، بیمه درمان ناباروری و … از دیگر مصوبات این مجلس بوده است.
رضایی با اشاره به تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و جهش تولید دانش‌بنیان به عنوان اقدامات مهم در عرصه اشتغال خاطرنشان کرد: طرح شفافیت قوای سه‌گانه را که یکی از مطالبات مردم بوده تصویب کردیم که امیدواریم پس از رفع ایراد مجمع تشخیص مصلحت اجرا شود.
تصویب همسان سازی حقوق بازنشستگان
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قوانین خوبی در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، حمایت از افشاگران فساد و … نیز تصویب شده است.
همه آرای خود را در مجلس شفاف اعلام کرده ام
وی تاکید کرد: یکی از وعده‌ها من به مردم شفافیت بود که از ابتدای حضور در مجلس تاکنون همه آرای خودم را به صورت شفاف به مردم اعلام کرده‌ام و اکنون همه این آرا و نظرات قابل مشاهده است.
رضایی گفت: در حوزه نظارت طی سه سال و نیم حضور در مجلس ۷۴۳ سوال از رئیس جمهور و وزرا طرح کردم و هزار و ۱۹۶ مورد تذکر کتبی پیرامون مشکلات کشور و شهرستان نیز در این مدت ثبت کردم.
وضعیت آب در دشتستان بهبود یافته است
عضو کمیسیون اصل 90 مردم، جوانان و نخبگان را بهترین و بزرگترین ثروت شهرستان دشتستان دانست و اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی سه سال و نیم گذشته وضعیت آب در دشتستان بهبود یافته و طرح‌های بزرگ و مهمی در حوزه راه، درمان، آب، صنعت، آموزش و فرهنگ این شهرستان اجرا شده و در حال اجرا و یا در آستانه آغاز است.
پاسخگو کردن نفت به دشتستان
رئیس کمیته جنگ نرم و دیپلماسی عمومی پاسخگو کردن نفت به مردم استان بوشهر و دشتستان را یک آورده بزرگ و نتیجه پیگیری‌های مستمر دانست و تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته شاهد سهمیه ۱۰۰ درصدی نیروهای بومی در آخرین استخدامی مجتمع گازی پارس جنوبی هستیم.
اعتبارات خوبی برای دشتستان و استان بوشهر اخذ شده است
وی بیان کرد: اعتبارات خوبی برای شهرستان دشتستان و استان بوشهر از نفت اخذ شده که از جمله می‌توان به ۲۰۰ میلیارد تومان برای جاده نمازگاه – ارم بوشکان، ۲۰۰ میلیارد تومان برای سد دهرود، ۶۵ میلیارد تومان برای سد دالکی و ۶۰۰ میلیارد تومان برای آزادراه بوشهر- شیراز اشاره کرد.
رضایی با بیان اینکه اینها بخشی از اعتبارات اخذ شده است تصریح کرد: به این میزان راضی نیستیم و نفت باید بیش از اینها دِین خود را به مردم استان بوشهر ادا کند.
به زودی بیمارستان شبانکاره احداث می شود
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران از بهبود وضعیت راه ورودی برازجان با اعتبارات نفت خبر داد و بیان کرد: یک بیمارستان پاسخگوی مراجعات نیست و تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان را به عنوان یک اولویت مهم در دست پیگیری داریم. مجوز بیمارستان شبانکاره را گرفته‌ایم که امیدواریم به زودی احداث آن آغاز شود.
سد دالکی سال آینده آبگیری می شود
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به روند ساخت سد دالکی اشاره کرد و افزود: این سد در سال ۹۸ دارای ۱۶ درصد پیشرفت بود که اکنون به حدود ۶۰ درصد رسیده است و بر اساس وعده مجریان سال آینده آبگیری می‌شود.
وی گفت: پاسخگو کردن شرکت سیمان دشتستان، فعال کردن پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور، توسعه شهرک صنعتی برازجان، کلنگ‌زنی مجتمع پتروشیمیایی دشتستان، افزایش سهم دشتستان در اشتغال پارس جنوبی، پیشرفت سد دالکی، پاسخگو کردن نفت در دشتستان و… بخشی از نتایج پیگیری‌های صورت گرفته است.
صنایع در دشتستان باید توسعه یابد
رضایی از توسعه نواحی و شهرک‌های صنعتی در بخش‌های مختلف دشتستان به عنوان یک برنامه مهم برای تقویت اشتغال یاد کرد و افزود: در دشتستان باید صنایع مرتبط با کشاورزی از جمله سردخانه‌ها، بسته بندی، صنایع تبدیلی و فرآوری توسعه یابد.
وی با بیان اینکه صنایع بزرگ برای فعالیت خود نیازمند آب کافی هستند ادامه داد: شرکت پتروشیمیایی دشتستان در نزدیک‌ترین نقطه به دریا احداث می‌شود تا زمینه تأمین آب آن از طریق دریا فراهم شود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: