امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6352

در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان؛

دکتر رضایی: عقب‌افتادگی‌های دشتستان جبران شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تحقق مسئولیت‌های اجتماعی گفت: باید با تلاش مضاعف، عقب‌افتادگی‌های دشتستان جبران شود.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان با خیرمقدم به معاون امور مجلس رئیس جمهور و تسلیت ایام ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: همه ما مدیون مجاهدت و ایثار امام خمینی (ره) هستیم.

رضایی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد و افزود: کاهش فاصله طبقاتی تنها در حوزه اقتصادی نبود و در کنار آن کاهش فاصله طبقاتی سیاسی نیز مطرح بود که امام راحل آن را محقق کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بزرگ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، افزود: اعتماد به مردم ایران و به میدان آوردن مردم برای پیروزی انقلاب از بزرگترین کارهای امام راحل بود.

وی دشتستان را بزرگترین شهرستان در استان بوشهر خواند و اضافه کرد: مردم این شهرستان بزرگترین دارایی و سرمایه آن هستند و این شهرستان از جوانان، ایثارگران، متخصصان، نخبگان و ظرفیت‌های مهم اقتصادی و اجتماعی برخوردار است.

رضایی با بیان اینکه ظرفیت‌های دشتستان به خوبی استفاده نشده است، تصریح کرد: دشتستان با وجود اقداماتی که صورت گرفته همچنان محروم‌ترین شهرستان در استان بوشهر است و در سطح کشور هم از محروم‌ترین‌هاست.

برخی طرح ها لنگ چند میلیون تومان است

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حل برخی از مشکلات در دشتستان معطل اعتبارات اندک است، خاطرنشان کرد: مهمترین، جدی‌ترین و بزرگترین چالش مردم شهرستان دشتستان بی آبی و بیکاری است.

وی با اشاره به مشکلات مردم این شهرستان در زمینه تأمین آب شرب و آب کشاورزی افزود: اقتصاد شهرستان دشتستان به آب وابسته است و انتظار می‌رود طرح‌هایی که شروع شده است به سرانجام برسد.

بیشترین تراکم مدارس تخریبی در دشتستان

رضایی با بیان اینکه کلان طرح‌های شهرستان دشتستان باید به نتیجه برسد، تصریح کرد: در حوزه درمان مشکلات زیادی وجود دارد و فقط یک بیمارستان داریم که باید پاسخگوی جمعیت ۵۰۰ هزار نفری شامل اهالی شهرستان دشتستان و مناطق پیرامونی باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بیشترین تراکم مدارس تخریبی در دشتستان تاکید کرد: این شهرستان راه‌های مناسبی ندارد و شاهد عقب‌افتادگی بسیار زیادی در حوزه راه‌های شهری و روستایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه دردشتستان نقاطی وجود دارد که آب، راه، برق، گاز و تلفن، بهداشت، درمان و آموزش ندارند، گفت: هیچ امکانات اولیه‌ای دراین مناطق نیست که مایه تأسف و شرمندگی بنده به عنوان یک مسئول است.

عقب افتادگی‌ها جبران شود

رضایی با بیان اینکه مردم ولی‌نعمت ما هستند، گفت: تاکنون به مردم آن گونه که باید رسیدگی نشده است و باید این عقب‌افتادگی‌ها به صورت صحیح جبران شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توانمندی اصلی شهرستان دشتستان را حوزه کشاورزی دانست و اظهار داشت: آب از مهمترین مشکلات و چالش‌ها در حوزه کشاورزی شهرستان دشتستان است.

رضایی با بیان اینکه بوشهر از ثروتمندترین استان‌ها است، اضافه کرد: در پارس جنوبی بخش قابل توجهی از جی‌دی‌پی کشور تأمین می‌شود ولی ما در اینجا لنگ چند میلیون تومان برای آب رسانی به یک روستا هستیم، این غیرعادلانه و غیرمنصفانه است.

سهم مهم دشتستانی‌ها در توسعه صنایع

وی با بیان اینکه در توسعه صنایع نفت و گاز استان ما دشتستانی‌ها بیشترین سهم را داشته‌ایم، گفت: دشتستان نیروی انسانی متخصص صنایع نفت و گاز را تأمین کرده‌ و بانی توسعه این صنایع در استان بوده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنایع نفت و گاز استان با نیروی انسانی دشتستان رشد کرده است، افزود: امروز از مسئولیت اجتماعی صنایع نفت و گاز در دشتستان خبری نیست. سه مجتمع فرهنگی در دشتستان در دوره‌های گذشته آغاز شده ولی تکمیل نشده است و بیش از یک دهه ساخت برخی طرح های کوچک طول کشیده است.

وی با اشاره به اینکه منفعت پارس جنوبی به مردم استان بوشهر نرسیده است، ادامه داد: برای رفع مشکلات و محرومیت‌ها باید کار جهادی و فعالیت انقلابی کرد و تصمیم قاطعانه به نفع مردم بگیریم.

رضایی با بیان اینکه همه مردم را باید به یک چشم ببینیم، افزود: امید می‌رود در دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی ضمن تحقق مطالبات مردم شاهد رفع مشکلات و محرومیت‌ها باشیم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: