امروز: دوشنبه - 31 اردیبهشت 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6356

در مراسم گرامیداشت روز معلم در آب‌پخش؛

دکتر رضایی: سهم دشتستان در رتبه‌های زیر هزار کنکور باید افزایش یابد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم که با ایجاد شرایط و امکانات مناسب آموزشی، سهم دشتستان در رتبه‌های زیر هزار کنکور افزایش یابد.

دکتر ابراهیم رضایی در مراسم گرامیداشت روز معلم در آب‌پخش اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش حاصل کار و مطالعات بسیار سنگین در سال‌های متمادی بوده است و برابر سندهای غربی قرار دارد و باید نسبت به اجرای آن متعهد باشیم.

رضایی خاطر نشان کرد: هدف مدرسه و دستگاه تعلیم و تربیت ایجاد یک جامعه نمونه و الگو است و این وظیفه دستگاه عظیم و بسیار مهم آموزش و پرورش است که موتور محرک آن معلمان هستند.

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با اشاره به مشکلات فرهنگیان، از اجرای طرح رتبه بندی معلمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ۳۸ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای اجرای قانون رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده که بخشی از آن مربوط به دیون سال قبل است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به حوزه پرورش خاطرنشان کرد: معلم علاوه بر بعد آموزشی یک مسئولیت تربیتی هم دارد و دانش‌آموزان از معلم خود الگو می‌گیرند و انتظار می‌رود غیر از تعلیم صحیح محتوای درسی و تحصیلی، دانش‌آموزانی مؤدب، مهربان، مؤمن، شجاع، مبتکر و کارآفرین تربیت شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید سهم خود را در جامعه نخبگانی کشور بیشتر کنیم، ادامه داد: دشتستان هم‌اکنون بیشترین متخصص و نخبه را در استان دارد ولی باید باز هم سهم ما بیشتر شود.

رضایی با تاکید بر اینکه سهم شهرستان دشتستان در رتبه‌های زیر هزار کنکور سراسری باید افزایش یابد، افزود: برای این کار برنامه داریم و انتظار می‌رود مدیران آموزش و پرورش پای کار باشند تا بتوانیم تحول اساسی در این زمینه را شاهد باشیم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی  با ابراز امیدواری برای آینده بهتر کشور و دشتستان  تصریح کرد: با تثبیت مدیریتی در شهرستان دشتستان باید به سمت رشد و توسعه شهرستان و افزایش خدمات به مردم حرکت کنیم.

رضایی با اشاره به ضعف امکانات آموزشی در آب‌پخش، گفت: جمعیت شهر آب‌پخش از برخی مراکز شهرستان‌ها هم بیشتر است با این حال این شهر یک سالن مناسب ندارد و در تلاش هستیم که محرومیت‌های آموزشی منطقه آب‌پخش را به حداقل برسانیم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: