امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2955

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

سطح روابط اقتصادی، سیاسی و امنیتی تهران – مسکو ارتقا یافته است

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سطح روابط اقتصادی، سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و روسیه ارتقا یافته است.

دکتر ابراهیم رضایی درباره سفر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به تهران افزود: سفر پوتین به تهران در راستای ادامه نشست آستانه، سفر مهم و نشان دهنده جایگاه بالای ایران در سیاست خارجی روسیه است.

رضایی با اشاره به جایگاه روسیه در نظام بین الملل اظهار داشت: روسیه کشوری بزرگ، عضو دائم شورای امنیت و داری جمعیتی بالغ بر۱۵۰ میلیون نفر و جزو اقتصادهای برتر دنیاست و سفر عالی ترین  مقام روس به تهران در عرصه بین المللی اهمیت بسیاری دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به  سفر سال گذشته آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مسکو گفت: با شروع بکار دولت سیزدهم شاهد ارتقای روابط اقتصادی، سیاستی و امنیتی تهران و مسکو بودیم و در سال های اخیر هم همکاری امنیتی زیادی در مبارزه با تروریسم در منطقه داشتیم و مواضع دو کشور در حوزه های سیاسی و بین الملل به هم  نزدیک بوده  و همکاری دو جانبه مطلوبی داشتند.

رضایی تصریح کرد: انتظار می رود در سفر پوتین به تهران شاهد توسعه روابط  در حوزه اقتصادی تهران – مسکو باشیم همانگونه که  همکاری امنیتی سیاسی ایران  با روس ها در سطح بالایی است، باید همکاری اقتصادی با این کشور به نقطه مطلوب برسد.

وی اضافه کرد: در سفر سال  گذشته رئیسی به روسیه توافقات خوبی در حوزه اقتصادی انجام گرفت و در حوزه تجاری توافق شد که میزان مبادلات تجاری و روابط  دو کشور تا ۱۰ میلیارد دلار ارتقا پیدا کند چون در سال گذشته مبادلات تجاری دو کشور حدود ۴ میلیارد دلار بوده و انتظار می رود این رقم تا ۱۰ میلیارد دلار ارتقا پیدا کند البته  حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه تا ۲۰ میلیارد دلار هم  ظرفیت دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با اشاره به ظرفیت ایران و روسیه در حوزه سرمایه گذاری گفت: می توانیم از سرمایه گذاری روس ها در حوزه انرژی، توسعه میادین نفتی، حمل و نقل و تکمیل خط ریلی راه آهن  رشت – آستارا   و طرح اینچه برون و گرمسار استفاده کنیم  و شاهد افزایش محصولات داخلی  کشور به روسیه باشیم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: