امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6189

دکتر ابراهیم رضایی منتخب مردم دشتستان در مجلس:

سازوکار مشارکت بیشتر مردم در تصمیم گیری های مجلس فراهم شود

منتخب مردم شهرستان دشتستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: سازوکار مشارکت هرچه‌بیشتر مردم در تصمیم‌گیری‌های مجلس باید فراهم شود.

دکتر ابراهیم رضایی، در همایش منتخبین جوان مجلس یازدهم اظهار داشت: شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش مهمی در تقویت اتحاد و همدلی داخلی و افزایش مشارکت مردم در انتخابات داشته است و همه نمایندگان و مسؤولان مدیون خون سرخ این شهید هستند و باید پاسدار خون این شهید والامقام باشیم.

منتخب مردم شهرستان دشتستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقبال مردم به کاندیداهای جوان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم ایران اسلامی با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر استفاده از توان و ظرفیت جوانان، در این دوره از انتخابات به جوانان اعتماد کردند.

وی در این همایش پیشنهاد کرد که در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی حداقل یکی از نایب‌رئیسان مجلس یازدهم، از بین جوانان انتخاب شود.

رضایی شفافیت را یکی از مهمترین اولویت‌ها در مجلس یازدهم دانست و تصریح کرد: همه امور مجلس از جمله آرا نمایندگان، نحوه اداره مجلس، امور مجلس و… باید شفاف باشد و در منظر عموم مردم قرار گیرد.

وی ضمن تاکید بر تلاش برای حضور و بروز نظرات عموم مردم در تصمیم‌گیری‌های مجلس، خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری‌ها در مجلس شورای اسلامی باید تابع نظرات مردم و سیاست های کلی نظام باشد و نه در مسیر خواسته‌های صاحبان قدرت و ثروت.

منتخب مجلس یازدهم بیان کرد: باید ساز و کاری برای مشارکت توده‌های مردم در تدوین و تصویب قوانین در مجلس شورای اسلامی اندیشیده شود.

وی بر لزوم پاسخگو بودن مسؤولان در مقابل مردم در همه سطوح مدیریتی تاکید کرد و پیشنهاد داد: طرح پاسخگویی مسؤولان به مردم ذیل اصل ۸ قانون اساسی تدوین و در مجلس آینده به تصویب برسد.

رضایی با تاکید بر تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز محلی و تقویت آنها گفت: در برخی حوزه‌ها تصمیم‌گیری به صورت متمرکز جواب نمی‌دهد و در مسائلی همچون شیلات، کشاورزی، آبزی‌پروری، تجارت دریایی و… باید به صورت محلی و منطقه‌ای تصمیم‌گیری شود.

گفتنی است همایش منتخبین جوان مجلس یازدهم با سخنرانی محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، محمد دهقان عضو شورای نگهبان، زالی عضو ستاد مبارزه با کرونا و مهرداد بذرپاش برگزار شد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: