امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=11458

نماینده دشتستان:

زیرساخت‌های روستاهای کم‌جمعیت شهرستان دشتستان تقویت شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: با تلاش همه مسئولان زیرساخت‌های روستاهای کم‌جمعیت شهرستان دشتستان تقویت شود.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال مهار تورم و رشد بیان کرد: بودجه‌ای که دولت ارائه کرد تورم‌زاست که امیدواریم روند تورم‌زایی بودجه را بتوانیم کنترل و مهار کنیم.

رضایی اضافه کرد: هر کسی که در حوزه تولید ایده و برنامه‌ای داشته باشد حمایت می‌کنیم و آماده حمایت از سرمایه‌گذاران در این شهرستان هستیم. کارهای خوبی انجام شده که باید کمک کنیم به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری در دشتستان وجود دارد، افزود: باید تلاش کنیم با حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری زمینه توسعه تولید و افزایش اشتغال و همچنین ایجاد زنجیره ارزش در شهرستان را فراهم سازیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواستار هزینه‌ کرد کل بودجه جذب‌شده برای شهرستان دشتستان شد و خاطرنشان کرد: همه باید پای کار باشیم اعتبارات جذب شده هزینه شود و بتوانیم اعتبارات جدید را جذب کنیم. در حوزه نفت اعتباراتی را جذب کردیم ولی در شهرستان همه این اعتبارات هزینه نشده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ در مورد بودجه ۱۴۰۲ تصریح کرد: تغییراتی در بودجه امسال شاهد بودیم که امیدواریم در تخصیص شاهد جذب بهتر اعتبارات باشیم. در حوزه آموزش و فرهنگ، جوانی جمعیت، بهداشت و درمان و… شاهد تحول بوده‌ایم و مصوبات خوبی گرفته شده است.

رضایی از اعمال برخی معافیت‌ها در حوزه تولید و اصناف خبر داد و بیان کرد: در بودجه امسال اصلاحاتی صورت گرفت که امیدواریم در زندگی مردم خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه توسعه روستاهای کوچک باید ویژه‌تر دیده شوند، تصریح کرد: در کمیته برنامه‌ریزی امسال توجه بیشتری به روستاها شود تا شکاف بین زیرساخت‌های روستاها حذف شود و شاهد رسیدگی بهتر به همه روستاها باشیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در دشتستان باید ناظر به مسائل اساسی شهرستان باشد، ادامه داد: با وجود بارش‌های خوبی که در پاییز و زمستان شاهد بودیم باز هم نگران کم‌آبی تابستان در شهرستان هستیم.

رضایی با اشاره به اینکه آب شرب و آب کشاورزی چالش اساسی در شهرستان است، گفت: باید همه با هم تلاش کنیم و مسئله آب را پیگیری کنیم تا مردم در فصل گرم سال مشکلی نداشته باشند. آب باید در اولویت پیگیری‌ها قرار گیرد.

رئیس کمیته جنگ نرم توسعه اشتغال را یکی دیگر از مسائل مهم در این شهرستان دانست و افزود: طرح‌هایی در حوزه تولید و اشتغال شروع شده است باید کمک کنیم این طرح‌ها به نتیجه برسد. هر کسی در این زمینه نیاز به کمک و پیگیری داشته باشد در کنار او خواهیم بود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: