امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6350

در نشست با اصحاب رسانه؛

دکتر رضایی: رویه توزیع امکانات و اعتبارات در استان بوشهر عادلانه نیست

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به مشکلات و عقب ماندگی‌ها در حوزه زیرساخت‌های درمانی، ورزشی، فرهنگی و هنری، آموزشی و راه این شهرستان اشاره کرد و گفت: رویه توزیع امکانات و اعتبارات در استان بوشهر عادلانه نیست.

دکتر ابراهیم رضایی به مناسبت دومین سال مجلس یازدهم در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در دو سال گذشته ۵۱۳ سوال راجع به مسائل کشور از وزرا مطرح کرده و خواستار پاسخگویی در این زمینه شدیم و همچنین در این مدت ۸۶۲ مورد تذکر به رئیس جمهور و وزرا در این دولت و دولت قبل ارائه کرده ایم.

رضایی از پیگیری ۷۲ مورد تحقیق و تفحص از موضوعات مختلف خبر داد و خاطر نشان کرد: تحقیق و تفحص از پارس جنوبی را دنبال کرده و همچنان در حال پیگیری هستیم.

وی تاکید کرد: طی یک سال گذشته ۲۵۷ سوال و ۴۴۶ تذکر توسط بنده ارائه شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از مهمترین موضوعات سوال به قیمت و کیفیت خودرو، شبکه ملی اطلاعات، افزایش قیمت اینترنت و حقوق معلمان اشاره کرد و تصریح کرد: تخصیص پزشک به مناطق محروم، ریزگردها، مشکلات معلولان، حقوق بازنشستگان و حذف برخی خانوارها از دریافت یارانه از مهمترین موضوعات تذکرها بوده است.

عملکرد مجلس قابل قبول است

رضایی با دفاع از عملکرد مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون گذاری ادامه داد: قوانین خوبی در این دوره مجلس تصویب شده است که اجرای این قوانین می‌تواند باعث رفع مشکلات و تأمین نیازهای مردم شود.

وی طرح نظام رتبه بندی معلمان، تسهیل مجوزهای کسب و کار، جهش تولید دانش بنیان، طرح تعالی خانواده و جوانی جمعیت، شفافیت قوا، مالیات بر خانه‌های خالی، تأمین امنیت و غذایی کشور را از مهمترین قوانین مصوب مجلس عنوان کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد شفافیت آرا نیز بیان کرد: هر چند هنوز شفافیت آرا نمایندگان تصویب نشده است ولی من تلاش کردم همه موضوعات مهم را شفاف اعلام کنم.

رضایی افزود: به زودی همه آرا خود در مجلس را از اول مجلس تاکنون به صورت کامل اعلام خواهم کرد. به تازگی این امکان از طریق واحد فناوری مجلس فراهم شده که بتوانیم آرا خود را اعلام کنیم و این آرا را در اختیار مردم خواهم گذاشت.

 حال و روز مردم خوب نیست

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کشور ادامه داد: حال و روز مردم حال و روز خوبی نیست و همه ما وظیفه داریم که کاری کنیم تا وضعیت رفاهی و معیشتی مردم بهتر شود.

رضایی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جدید دولت فشار به مردم افزایش یافته است و باید تلاش کنیم که فشار به مردم کمتر شود و در این راستا از همه ابزار نظارتی مجلس استفاده می‌کنیم تا این طرح با صدمات کمتری اجرا شود.

 آب چالشی بزرگ است

وی در مورد وضعیت آب شهرستان دشتستان نیز گفت: با توجه به کاهش بارش‌ها و افزایش میزان گرما و استفاده از آب، تابستان سختی را پیش رو داریم و در وضعیت آب و برق وضعیت پایداری نداریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل مردم در دشتستان مساله آب است، افزود: آب ما وارداتی است و شرایط ناپایداری دارد. یکی از مهمترین راهکارها مهار و ذخیره سازی آبی است که در زمستان می‌آید و باعث خسارت می‌شود.

رضایی با اشاره به سد دالکی به عنوان بزرگترین و مهمترین طرح که اهمیت استراتژیک دارد، گفت: تکمیل این سد در حوزه اقتصادی دشتستان نیز اثرگذار است.

وی تأمین آب شرب و کشاورزی را از مهمترین مزایای سد دالکی دانست و ادامه داد: هفته گذشته با حضور معاون رئیس جمهور از این طرح بازدید کردیم و اکنون پیشرفت سد به بیش از ۴۰ درصد رسیده است.

رضایی افزود: انتظار داشتیم طرح آب شیرین کن ۱۷ هزار مترمکعبی برازجان زودتر به بهر برداری برسد ولی مسئولان وعده داده اند که این طرح امسال به بهره برداری می‌رسد و ما هم به جد آن را دنبال می‌کنیم.

 یک بیمارستان کفاف دشتستان را نمی‌دهد

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تکمیل طرح بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان را یکی دیگر از مطالبات مهم مردم در دشتستان دانست و تصریح کرد: بیمارستان شهید گنجی کفاف ۵۰۰ هزار نفر اهالی شهرستان دشتستان و شهرهای اطراف را نمی‌دهد و باید بیمارستان جدید تکمیل شود.

رضایی با اشاره به اینکه فاز نخست بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان دارای پیشرفت ۸۰ درصدی است، اضافه کرد: امیدواریم امسال با تکمیل این فاز شاهد اجرای مرحله دوم و پایانی این طرح مهم باشیم.

وی از پیگیری و اخذ ردیف بودجه برای محور نمازگاه – ارم – بوشکان خبر داد و اظهار داشت: مسئولان وزارت راه وعده داده اند که این طرح امسال اجرایی شود و شاهد بهبود این مسیر مهم باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از انجام مذاکره برای بهسازی مسیر کلمه – نینیزک – برازجان خبر داد و افزود: بزرگراه برازجان کنارتخته اسیر کمبود اعتبار شده است و پیگیری‌های مستمری برای رفع مشکلات آن و تسریع در اجرای آن داریم.

 احضار وزیر نیرو به خاطر آب دشتستان

رضایی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت بهداشتی آب دشتستان گفت: بخشی از آب دشتستان که تحت نظارت و مدیریت آبفا است، از نظر بهداشت و سلامت مشکلی ندارد ولی متأسفانه ۴۰ روستا که تحت مدیریت آبفا نیست با مشکل روبه رو است که این مساله دردآور است.

وی تصریح کرد: این موضوع را در قالب یک سوال از وزیر نیرو مطرح کرده و موضوع را رها نخواهیم کرد. وزیر نیرو را برای پاسخگویی به این مساله به مجلس احضار کرده و به هیچ وجه از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

رضایی در مورد کمبود آب در سطح شهرستان گفت: بخش قابل توجهی از آب در شبکه‌های آبرسانی هدر می‌رود که نوسازی شبکه را دنبال می‌کنیم. البته انتظار می‌رود صرفه جویی لازم در مصرف آب از سوی دستگاه اجرایی و مردم انجام شود.

وی افزود: با تأمین اعتبار از سوی وزارت نفت، بهسازی مسیر و راه گیسکان را دنبال کرده ایم و امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و حدود ۱۰ کیلومتر آن در فاز اول آسفالت می  شود.

قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد افزایش قیمت بنزین بیان کرد: مجلس مصوبه‌ای در این زمینه ندارد و دولت هم بدون مصوبه مجلس نمی‌تواند این کار را انجام دهد و در حال حاضر چنین بحثی مطرح نیست.

رضایی به کمبود زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی و هنری در شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: حق دشتستان به خوبی ادا نشده و از گذشته تاکنون شاهد ظلم در حق دشتستان هستیم و این رویه باید اصلاح شود. دشتستان را نباید به چشم یک شهرستان دید در حالی که یکی از بخش‌های شهرستان دشتستان هم بیش از برخی شهرستان‌ها جمعیت دارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد انتصابات وزارت نفت در استان بوشهر گفت: در نطق اخیر در مجلس هم به این مساله اشاره کردم و رئیس جمهور هم در این زمینه دستور دادند ولی دستور رئیس جمهور هم در وزارت نفت و جاهای دیگر روی زمین مانده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این وضعیت و بی احترامی به نیروهای متخصص و توانمند استان بوشهر قابل تحمل نیست، تاکید کرد: از ابزار نظارتی خود در مجلس استفاده خواهیم کرد.

 اجحاف در حق دشتستان پذیرفتنی نیست

رضایی افزود: دشتستان یک چهارم جمعیت استان بوشهر را دارد ولی حق این شهرستان به اندازه جایگاه آن ادا نشده است. همه باید کمک کنیم که حق این شهرستان را بگیریم.

وی با بیان اینکه بیشترین مسئولیت را در این زمینه بنده بر عهده دارم، افزود: مخاطب اول این بحث خودم هستم و امیدوارم با کمک شما بتوانیم حق شهرستان را بگیریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: این تعداد جمعیت داریم و این همه متخصص و نخبه در دشتستان وجود دارد و قابل مقایسه با دیگر شهرستان‌ها نیستیم ولی یک بیمارستان داریم و این ظلم است. وضعیت شهرستان دشتستان عادلانه نیست.

رضایی به مشکلات و عقب ماندگی‌ها در حوزه زیرساخت‌های درمانی، ورزشی، فرهنگی و هنری، آموزشی راه و…. اشاره کرد و ادامه داد: رویه توزیع امکانات و اعتبارات در استان بوشهر عادلانه نیست و این رویه باید اصلاح شود. مخاطب اول خودم هستم و به کمک شما اهالی رسانه نیاز دارم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: