امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16534

دکتر رضایی در تذکری در صحن مجلس؛

رنجی که نخل کاران بوشهر و دشتستان می کشند غیرقابل وصف است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلال ها دست رنج نخل کاران استان بوشهر و دشتستان را به ثمن بخس می برند، گفت: اگرچه رنج نخل کاران غیرقابل وصف است اما متاسفانه هیچ فریادرسی نیست.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری با بیان اینکه ما نباید یک شورای نگهبانی در داخل مجلس درست کنیم، گفت: کسی حق دخالت در کار شورای نگهبان را ندارد چرا که خود شورای نگهبان متولی این است که بررسی کند پیشنهاد ما مطابق قانون اساسی است یا خیر؟ یا برخلاف اصل 75 قانون اساسی است یا خیر؟ بنابراین دوستان همکار حتی اگر حقوقدان هستند بهتر است در کار شورای نگهبان دخالت نکنند.

رضایی خطاب به رئیس مجلس بابت رنجی که نخل کاران استان بوشهر و دشتستان می کشند تذکر داد و افزود: به واقع نخل کاران استان حال و روز بدی دارند چرا که یک مشت دلال به جان مردم افتاده و ثمره یک سال زحمت کشاورزان را به ثمن بخس می برند و هیچ فریادرسی هم نیست چرا که یک سال است هرقدر فریاد می زنیم که به داد کشاورزان و نخل کاران برسید اما کسی توجهی نمی کند و آن ها در حال نابود شدن هستند لذا از شما رئیس مجلس خواهش می کنم فکری به حال آن ها کنید چرا که ما داریم از دوستان دولتی ناامید می شویم.

وی افزود: مرزنشینان در کشور از قشر مستضعفین هستند برای اینها صنعت ایجاد نکردیم و اقتصاد درستی هم نداریم از 50 سال تا 100 سال پیش به همین شیوه ارتزاق می کردند اینها جزو خانواده ما جزو 80 میلیون ایرانی هستند پیشنهاد بنده این بود که 50 درصد از عوارض اصناف تخفیف داده بشود که زندگی اینها بگذرد اگر غیر از این باشد اینها ورشکست می شوند و جایی برای درآمدشان باقی نمی ماند.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: