امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3134

دکتر رضایی:

گشایش‌هایی در زمینه صادرات خرما به روسیه ایجاد شده است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه خرما گفت: گشایش‌هایی در زمینه صادرات خرما به روسیه ایجاد شده است.

دکتر ابراهیم رضایی افزود: شهرستان دشتستان دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید از این ظرفیت‌ها برای تولید و اشتغال بهره مناسب را ببریم.

رضایی با اشاره به خرید زمین فاز دوم شهرک صنعتی برازجان تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا هرچه زودتر زیرساخت‌های لازم آن هم ایجاد شود.

وی تاکید کرد: راه حل اول اشتغال در دشتستان در داخل شهرستان از طریق تکمیل و توسعه زنجیره ارزش با ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

عضو کمیسیون امنیت  ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای برگزاری میز خرما در دشتستان خبر داد و بیان کرد: امیدواریم برگزاری این برنامه نقش مهم و تاثیرگذاری را در زمینه بهبود بازار خرما در شهرستان دشتستان داشته باشد.

رضایی با اشاره به پیگیری برای راهیابی خرمای دشتستان به بازارهای مختلف داخلی و خارجی افزود: با شهردار تهران در مورد عرضه خرمای دشتستان در تهران صحبت کردم که توافق خوبی صورت گرفت.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صحبت‌هایی که با معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه داشتیم، در مورد صادرات خرما به روسیه صحبت کردیم. گشایش‌هایی ایجاد شده که امیدواریم به امسال برسد.

وی در ادامه در مورد وقوع بارش‌های اخیر و آبگرفتی در برخی مناطق شهرستان نیز گفت: بیشترین مشکل در شهر برازجان و محله محروم علی‌آباد بوده است واز تعدادی گروه‌های جهادی درخواست کردم که کمک کنند.

رضایی با اشاره به بارش ۹۰ میلیمتری باران در دشتستان اظهار داشت: بارندگی باعث کاهش ورودی آب به دشتستان شده که ان‌شاءالله برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از منازل مردم دچار خسارت شده‌اند که باید جبران شود، افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم تا در آینده شاهد تکرار این‌گونه حوادث نباشیم.

منبع خبر: مهر

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: