امروز: پنج‌شنبه - 3 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3138

نماینده دشتستان:

هیچ تلاشی در دولت قبل برای گرفتن تضمین از طرف مقابل نشده بود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حسن روحانی رییس جمهوری سابق دچار فراموشی شده است متاسفانه در دولت قبل هیچ تلاشی برای گرفتن تضمین از طرف مقابل نشده بود.

دکتر ابراهیم رضایی در واکنش به سخنان اخیر رییس جمهوری سابق درباره تحریم ها تاکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها توانست با برگرداندن مولفه های قدرت جمهوری اسلامی قدرت دیپلمات‌ها را برای مذاکره بازتر کند و امروز بخشی از توانمندی ما در میز مذاکره حاصل طرح مصوب مجلس است.

رضایی تصریح کرد: به نظر می‌رسد روحانی دچار فراموشی شده است متاسفانه در دولت قبل هیچ تلاشی برای گرفتن تضمین از طرف مقابل نشده بود و حتی روحانی ادعا می کرد ما در طی ۴۸ ساعت می توانیم برداشتن تحریم از طرف غرب را راستی آزمایی کنیم در صورتی که پروسه فروش یک تانکر نفت هم بیش از یک ماه طول می کشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حالی روحانی ادعا می کند که می توانست در اسفند ماه ۹۹ تحریم ها را پایان دهد که نظام به او و برنامه هایش هشت سال زمان داد و به غیر از حرف و وعده های پوچ ما شاهد هیچ پیشرفتی در کار نبودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصوب مجلس شورای اسلامی توانست با برگرداندن مولفه های قدرت جمهوری اسلامی قدرت دیپلمات‌ها را برای مذاکره بازتر کند و امروز بخشی از توانمندی ما در میز مذاکره حاصل طرح مصوب مجلس است.

رضایی اظهار کرد: اگر با دست فرمان روحانی وضع کشور ادامه پیدا می‌کرد، مطمئن باشید نه از تاک خبری می ماند و نه از تاک نشان. با نزدیک شدن به انتخابات بانیان وضع موجود باز هم تمایل به برگشت به قدرت کرده اند و برای دستیابی به قدرت خیز برداشته اند؛ اینکه پس از مدت ها روحانی در فضای سیاسی پدیدار شده به خاطر همین برنامه سیاسی است.

منبع خبر: ایسنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: