امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2701

به همراه رئیس جمهور؛

دکتر رضایی راهی مسکو شد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه به همراه رییس جمهوری راهی مسکو شد.

دکتر ابراهیم رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر رئیس جمهور و تعدادی از وزرا به روسیه با بیان اینکه هم‌اکنون حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه چهار میلیارد دلار است، گفت: با توافقات انجام‌شده این حجم حداقل به ۱۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

رضایی اظهار داشت: این سفر دو روزه به دعوت رئیس جمهور روسیه در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران و روسیه انجام گرفت و آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور مورد احترام ویژه همه سران روسیه به ویژه ولادیمیر پوتین قرار گرفت.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی سرمایه‌گذاری در حوزه نفت را یکی از توافقات سفر رئیس جمهور به روسیه دانست و بیان کرد: قرار شد شرکت‌های نفتی بزرگ روسیه در میادین نفتی ایران سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس‌ گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران با اشاره به توافق افزایش در حجم مبادلات تجاری ایران در صادرات به روسیه خاطرنشان کرد: اکنون حجم مبادلات تجاری ایران به روسیه چهار میلیارد دلار است که با توافقات انجام شده این حجم حداقل به ۱۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات در حوزه محصولات کشاورزی است تصریح کرد: توسعه صادرات محصولات کشاورزی از جمله گوجه فرنگی، خرما، محصولات جالیز ، مرکبات و دیگر تولیدات به کشور روسیه مورد توجه قرار گرفت که عمدتاً به نفع کشاورزان و تولیدکنندگان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تبادل محصولات کشاورزی از جمله واردات محصولات مورد نیاز مانند گندم را دیگر توافقات انجام شده دانست و افزود: با توجه به اینکه ارتباط با اروپا باید از مسیر ایران عبور کند قرار شد کریدور شمال – جنوب تکمیل و راه‌اندازی شود.

رضایی کریدور شمال – جنوب را از مسیرهای مهم ترانزیت دانست و بیان کرد: ایجاد خط ریلی، توسعه راه‌های زمینی و خط دریایی از توافقات انجام شده در سفر رئیس جمهور به روسیه است.

وی توسعه زیرساخت‌ها برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و افزود: بخشی از این زیرساخت‌ها توسط دولت از جمله ایجاد زیرساخت حمل و نقل و بخشی هم مانند راه‌اندازی کنسرسیوم و شرکت‌های بزرگ اقتصادی و کامیون‌های یخچالی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

رئیس‌ گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران رفع موانع در صادرات محصولات ایران به روسیه را از دیگر توافقات انجام شده ذکر کرد و گفت: قرار شد موانع گمرکی در تسریع صادرات کالاها و محصولات ایرانی به روسیه برداشته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران عضو ‌اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌شود تصریح کرد: اگر از واردات ۲۰۰ میلیارد دلاری روسیه حداقل ۱۰ درصد آن از ایران باشد تحول مهمی در حوزه اقتصاد ایجاد می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات انجام شده با رئیس جمهور و وزرا نفت و امور اقتصادی و دارایی افزود: در این سفر فرصتی فراهم شد تا بخشی از مطالبات مردم استان بوشهر با رئیس جمهور در میان گذاشته شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و نفت، تکمیل جاده‌های اصلی و روستایی، ساخت سد دهرود دشتستان، بررسی مشکلات آبرسانی و تکمیل سدها و طرح‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر را مورد تأکید رئیس جمهور و وزیران یاد شده دانست.

 

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: