امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3275

دکتر رضایی:

تلاش برای رسیدن به توافق نباید به شتابزدگی منجر شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای رسیدن به توافق نباید منجر به شتابزدگی شود بلکه تیم مذاکراتی ما باید بر اصول ثابت جمهوری اسلامی مانند تعیین پروسه راستی‌آزمایی، دادن تضمین و رفع تحریم‌ها اصرار ورزد.

دکتر ابراهیم رضایی در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام افزود: ما در شرایط فعلی به دنبال دو خواسته از مذاکرات هسته‌ای هستیم نخستین خواست ما حذف هرگونه اهرم افشار از سوی طرف غربی برای سوء استفاده در آینده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تجربه نشان داده است که غربی‌ها از منافذ و خلل موجود در قراردادها و توافق نامه ها علیه ما سوء استفاده می‌کنند لذا باید به نحوی توافق صورت گیرد که اهرم های موجود برای فشار علیه نظام به صورت کامل برداشته شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات محوری بسته شدن پرونده ما در حوزه PMD و ادعاهای واهی علیه تاسیسات موجود در ایران است هر چند ما مطمئن هستییم که پس از بسته شدن پرونده های موجود نهادهایی مانند آژانس بین اللملی انرژی اتمی به پرونده سازی مجدد روی خواهند آورد اما بسته شدن این موضوعات یک نیاز ضروری و اساسی است.

رضایی تاکید کرد: موضوع دیگری که باید مدنظر قرار گیرد رفع تحریم ها به صورت با ثبات و پایدار است تا بتواند به سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران دارند اطمینان‌بخشی کنید.

وی تصریح کرد: ما همانگونه که بارها تاکید کرده ایم به دنبال دریافت تضمین معتبر از طرف مقابل برای ماندگاری در توافق هستیم چرا که همانطوری که آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۵ مانع از حضور شرکت‌ها به سرمایه‌گذاران در صنعت و اقتصاد ایران شدند این تجربه نباید اتفاق بیفتد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند برخی از کارشناسان و تحلیلگران به نتیجه رسیدن مذاکرات را قریب الوقوع می دانند اما ما به قضایا نگاه محتاطانه ای داریم و تا لحظه آخر بر رسیدن به حقوقمان پافشاری خواهیم کرد.

رضایی افزود: تلاش برای رسیدن به توافق نباید منجر به شتابزدگی شود بلکه تیم مذاکراتی ما باید بر اصول ثابت جمهوری اسلامی مانند تعیین پروسه راستی‌آزمایی، دادن تضمین و رفع تحریم ها اصرار ورزد.

منبع خبر: خانه ملت

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: