امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3637

نماینده دشتستان:

تعامل سازنده‌ای بین ایران و کشورهای همسایه در دولت سیزدهم شکل گرفت

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت سیزدهم دیوار بی اعتمادی بین ایران و همسایگان فروریخت و تعامل سازنده‌ای بین ایران و کشورهای همسایه شکل گرفت.

دکتر ابراهیم رضایی درباره عملکرد دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم در یک سال گذشته اظهار کرد: به طور کلی عملکرد دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم را مثبت ارزیابی می‌کنم؛ البته این مساله بدین معنا نیست که هیچ اشکالی وجود نداشته است اما نسبت به دولت گذشته عملکرد بهتری را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: یکی از شعارهای وزرای خارجه، ارتباط و تعامل با همسایگان بود که متاسفانه در دولت گذشته، دیوار بلند بی اعتمادی بین ما و همسایگان برافراشته شد؛ اما در دولت سیزدهم این دیوار فروریخت و تعامل سازنده‌ای بین ایران و کشورهای همسایه شکل گرفت.

رضایی ادامه داد: تعاملات تجاری ایران و روسیه در یک سال گذشته از یک میلیارد دلار به چهار میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است؛ افزایش همکاری با کشور ترکمنستان و بازگشت سفرای کشورهای امارات و کویت، از دیگر اقدامات مهم در طول یک سال گذشته بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: حفظ عزت نظام جمهوری اسلامی از دیگر دستاوردهای دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم بود متاسفانه در دولت گذشته شاهد مسائلی بودیم که بعضا باعث تحقیر ملی می‌شد. انتظار می‌رود که دولت سیزدهم، دیپلماسی اقتصادی را بیش از پیش در دستور کار قرار دهد.

منبع خبر: دانشجو

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: