امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6355

در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

دکتر رضایی بر لزوم ابطال مصوبه غیرقانونی ستاد تنظیم بازار تاکید کرد

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر دادگستری خواستار ابطال فوری مصوبه غیرقانونی و ناعادلانه ستاد تنظیم بازار شد.

دکتر ابراهیم رضایی در این تذکر افزود: معاون تجارت و خدمات وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه شماره ۶۰/۵۳۳۰۵ در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه به مدیران کل صنعت استان‌ها با موضوع اعلام مصوبات ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که کالاهای اساسی(روغن، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) که قبل از ۲۲ اردیبهشت تولید شده‌اند نیز باید با قیمت‌های جدید عرضه شوند.

رضایی اظهار داشت: این تصمیم به این معنی است که اولا ستاد تنظیم بازار به طور رسمی احتکار عده ای از سودجویان به‌ویژه برخی فروشگاه‌های زنجریه‌ای را به رسمیت شناخته است چرا که برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای با اطلاع از حذف یارانه کالاهای اساسی اقدام به احتکار و عدم فروش کالاهای اساسی کرده بودند و با این مصوبه امنیت آنان برای احتکار و گرانفروشی به رسمیت شناخته شده و در دولت موافقت خود را با این کار اعلام کرده است.

وی خاطر نشان کرد: ثانیا این فروشگاه‌ها کالاهای تولید شده قبل از ۲۲ اردیبهشت را به قیمت یارانه‌ای(سابق) خریداری کرده بودند و حال با فروش آن به قیمت جدید سودهایی کلانی از اموال مردم و بیت‌المال به جیب می‌زنند که غیرقانونی و بر خلاف عدالت است.

نماینده مردم دشتستان تاکید کرد: لازم است که تا دیر نشده در این مصوبه غیرمعقولانه، ناعادلانه و غیرقانونی تجدید نظر صورت گرفته و ابطال شود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: