امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3632

دکتر رضایی: بر افزایش تقاضا برای خرما از بخش‌های مختلف دولت بهره گرفتیم

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مساله قیمت خرما را در ماه‌های اخیر با جدیت دنبال کردیم و بر افزایش تقاضا برای خرما از بخش‌های مختلف دولت بهره گرفتیم.

دکتر ابراهیم رضایی ظهر روز جمعه در بین نمازگزاران وحدتیه با اشاره به سفر رییس مجلس و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی به استان بوشهر در روز گذشته اظهار کرد: سفر محمد باقر قالیباف به منظور شناسایی مشکلات برگزار و تلاش و برنامه‌ریزی شد که بتوانیم در قالب این سفر مشکلات را حل کنیم.

رضایی با بیان اینکه آب مهمترین مساله در دشتستان است، افزود: بزرگترین و مهمترین طرح ما سد دالکی بود که اکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت دارد و درخواست کردیم و رییس مجلس از سد دالکی بازدید کرد.

وی با اشاره به اینکه مسائل دیگری از جمله درمان نیز با رییس مجلس مطرح و پیگیری شد، خاطرنشان کرد: با حضور رییس کمیسیون عمران مجلس و معاون وزیر راه بازدیدهایی را از راه‌های شهرستان داشتیم.

رضایی افزود: طرح بهسازی مسیر سه‌راهی وحدتیه – سعدآباد یکی از طرح های مهم است که از وضعیت فعالیت پیمانکار و روند اجرای آن راضی نیستیم و باید اقدامات مهمتری در این زمینه انجام شود.

افزایش تقاضا برای خرما

وی خرما و کشاورزی را از دیگر مسائل مهم شهرستان دانست و اضافه کرد: با حضور رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از نخلستان‌های آب‌پخش، سعدآباد و طرح آبیاری شبانکاره بازدید کردیم و همچنین خسارت‌های وارد شده به باغات بررسی شد که رییس کمیسیون کشاورزی قول‌های خوبی در این زمینه داد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مساله قیمت خرما را طی ماه‌های اخیر با جدیت دنبال کردیم برای افزایش تقاضا برای خرما از بخش‌های مختلف دولت بهره گرفتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هفته گذشته از طریق شهرداری تهران پیگیری کردیم و گفتند که مأموران و نمایندگان خود را به دشتستان فرستادیم و خرید خرما از دشتستان شروع شده است و میزان خرید را هم به ما اعلام کردند که تاکنون خریداری شده و در حدود ۳۰۰ میدان میوه و تره‌بار تهران عرضه شده است. همچنین عدد بزرگی را برای خرید خرمای دشتستان در هفته آینده اعلام کردند که درصد قابل توجهی از خرمای ما خریداری می‌شود.

رضایی ادامه داد: خرید خرما توسط شهرداری تهران نه به قیمت نازل بلکه به قیمت روز و قیمتی که مورد رضایت نخلداران است انجام می‌شود تا به اقتصاد باغداران کمک کند. اتفاق مثبتی است که اگرچه قیمت خرما بهتر شده و انتظار داریم در روزها و هفته‌های آینده قیمت باز هم بهتر شود.

وی بیان کرد: از همه نخلداران و فعالان حوزه خرما می‌خواهیم که هر کسی می‌تواند خرما را در سردخانه ذخیره و نگهداری کند که در انتهای سال وضعیت خیلی بهتری را شاهد خواهیم بود تا سود اصلی به نخلداران و باغداران برسد.

پیگیری حقوق مردم وحدتیه از نفت نرگسی

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یکی از مطالبات اصلی مردم وحدتیه را نفت نرگسی عنوان کرد و ادامه داد: روز دوشنبه به همراه وزیر نفت بازدید را در استان داشتیم و از وزیر نفت گلایه کردیم و خواستار نگاه بهتر به میزبان نفت نرگسی شدیم.

وی تاکید کرد: روز چهارشنبه به همراه شهردار و امام جمعه وحدتیه نشستی را در دفتر مدیرعامل شرکت ملی نفت داشتیم و مطالبات مردم وحدتیه مطرح شد و نگرانی‌ها و خواسته‌ها تشریح شد و شرکت ملی نفت هم استقبال کردند.

رضایی گفت: انعطاف خوبی را شاهد بودیم. جاده وحدتیه به نرگسی طراحی و اجرا می‌شود، چهار درصد از طرح های توسعه‌ای حق وحدتیه است که در گذشته محقق نشده ولی تصمیم‌گیری شد که اجرا شود، در زمینه بکارگیری نیروها هم مدیرعامل شرکت ملی نفت دستور اکید داد که هر جایی امکان جذب نیرو باشد از وحدتیه جذب شود.

وی ادامه داد: همه این موارد توافق است و باید مطالبه‌گری کنیم که دنبال شود و البته این آغاز کار است و باید با جدیت ادامه دهیم تا به نتیجه مطلوب برسد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: