امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3156

در نشست باغداران دشتستان؛

نماینده دشتستان: باید با حذف دلالان بیشترین سود نصیب باغداران و کشاورزان شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل آب، کود و سم در حوزه خرما رفع شود، گفت: باید با حذف دلالان کاری کنیم که بیشترین سود نصیب باغداران و کشاورزان شود.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست هماهنگی باغداران شهرستان دشتستان با موضوع قیمت گذاری خرما افزود: وقتی از تعیین قیمت برای خرما حرف می‌زنیم، قیمتی که خرما از باغداران خریداری می‌شود مد نظر است که باید به گونه‌ای تعیین شود که سود اصلی نصیب نخلداران شود.

رضایی با بیان اینکه مسائل آب، کود و سم در حوزه خرما باید رفع شود، اظهار داشت: باید با حذف دلالان کاری کنیم که بیشترین سود نصیب باغداران و کشاورزان شود.

وی بر قیمت تضمینی و خرید تضمینی خرما تاکید و خاطر نشان کرد: یکی از مباحث اصلی در میز خرما همین موضوعات است که در میز خرما بررسی می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امسال تولید خرما از سال گذشته بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: قیمت در بازار تابع عرضه و تقاضا است کسانی که در بازار خرما موثر هستند چه در داخل و چه خارج از کشور دعوت کردیم که در نشست میز خرما حضور داشته باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی اصرار داشتند که نشست میز خرما در تهران برگزار شود ولی اصرار و تاکید کردیم که این برنامه در دشتستان برگزار شود تا برکات بیشتری برای کشاورزان داشته باشد.

رضایی افزود: از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان توسعه صادرات ایران، وزارت امور خارجه، شهرداری تهران، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، وزارت دفاع، سازمان تعاون روستایی برای شرکت در میز خرما دعوت کردیم.

وی با اشاره به دعوت از شش استان خرماخیز کشور برای حضور در میز ملی خرما اظهار داشت: این برنامه با محوریت مساله قیمت خرما در دشتستان برگزار می‌شود و مساله اصلی ما قیمت اولیه است که قرار است از کشاورز خریداری شود.

رضایی با بیان اینکه دنبال نتیجه‌گرفتن در میز خرما هستیم، تصریح کرد: بخش‌های مختلف استان پای کار آمده‌اند که این برنامه ملی به بهترین نحو در دشتستان اجرا شود.

وی با بیان اینکه همه باید در کنار هم باشیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم، گفت: حتی‌الامکان خرما در ماه‌های ابتدایی پس از برداشت در سردخانه‌ها نگهداری شود تا در زمان مناسب وارد بازار شود و با قیمت مطلوب به فروش برسد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: