امروز: چهارشنبه - 9 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3706

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

عراق زیرساخت‌های لازم برای تامین نیازهای این حجم از زائران را ندارد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: عراق زیرساخت‌های لازم برای تامین نیازهای این حجم از زائران را ندارد.

دکتر ابراهیم رضایی در مورد مراسم پیاده روی حماسه اربعین حسینی گفت: در این شرایط باید به دولت عراق کمک کنیم و مسیر تردد زائرین را تسهیل کنیم  و با مدیریت این حماسه، اجازه بروز حادثه را ندهیم.

 رضایی درباره مشکلات زائران ایرانی برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی گفت: در روزهای گذشته با حضور در مرز شلمچه از بخش مرزی کشور عراق و ایران بازدیدی داشتم که مسائل و مشکلات دو طرف قابل مقایسه نیست چون در عراق زیر ساخت‌های لازم برای عبور و پذیرش حجم زیادی از زائران وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بسته شدن مرزها برای مدیریت جمعیت ورودی به عراق را اقدامی عاقلانه خواند و تصریح کرد: مسئولیت زائران در خاک عراق بر عهده دولت عراق است و برای  پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از ازدحام انسانی باید این حماسه را مدیریت کرد که موجب ایجاد مشکلات جدی برای زائران ایرانی نشود این یک کار عقلانی است.

وی با اشاره به کمبود خودرو برای جابجایی زائرین حسینی گفت: کمبود آب، غذای کافی و مکان مناسب از جمله موضوعاتی است که برای زائران ایرانی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

رییس گروه دوستی ایران و عراق اظهار داشت: ایران باید بتواند تردد و سفر زائران را به عراق مدیریت کند چون در مرز شلمچه شاهد بودم که طرف عراقی از مدیریت و تردد وسایل حمل و نقل در مرزهایشان عاجز بود و مشکلات جدی در این زمینه وجود داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مشکلات زائرین در بخش مرزی ایران  نسبت به عراق کمتر است و به نظر می رسد دولت ایران باید با توافق دولت عراق بخشی از امکانات و نیازهای زائران از جمله وسایل نقلیه برای تردد زائران از مرزهای ایران به نجف را تامین کند.

منبع خبر: ایرنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: