امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3551

نماینده دشتستان:

دیپلماسی اقتصادی، ارتباط با شرق و مذاکره با غرب از نقاط قوت دولت است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقاط قوت دولت سیزدهم پیگیری سه مولفه یعنی دیپلماسی اقتصادی با همسایگان، ارتباط با شرق و مذاکره با غرب است.

دکتر ابراهیم رضایی در مورد اقدامات دولت در حوزه تعامل با همسایگان افزود: رهبر معظم انقلاب در ششم شهریور سال گذشته در نخستین دیدار با اعضای دولت دو دستور پیرامون دیپلماسی در دولت سیزدهم داشتند. دستور اول تحرک در حوزه دیپلماسی بود.

عضو کمیسسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: برای مثال متاسفانه در دولت قبل با اینکه ادعای شناخت جهان را داشتند ولی رییس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی دولت حاضر نبود قدمی در پیشبرد دیپلماسی بردارد چنانکه جامعه معطل یک هماهنگی ساده برای خرید واکسن بود ولی انجام نشد؛ ولی در دولت جدید این گام برداشته شد و اقدامات خوبی برای تامین و تهیه واکسن انجام شد و ویروس کرونا  مدیریت شد.

رضایی تصریح کرد: دستور دوم رهبر معظم انقلاب توازن در ارتباطات بین المللی بود. یکی از اشکالات دولت قبل غربگرایی مطلق بود. یکی از نقاط قوت دولت سیزدهم پیگیری سه مولفه یعنی دیپلماسی اقتصادی با همسایگان، ارتباط با شرق و مذاکره غرب بوده است.

وی با اشاره به دیپلماسی فعال دولت سیزدهم خاطر نشان کرد: حضور در پیمان های مهم بین المللی همچون شانگهای و بریکس، توافق برای سوآپ انرژی، فعال سازی ظرفیت های کریدوری از جمله مواردی است که می تواند به خنثی‌سازی تحریم‌ها کمک کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این تحرک و توازن بدون شرطی کردن اقتصاد و بازار و عدم پیوند زدن کشور به نتیجه مذاکرات از جمله نقاط قوت دولت است.

رضایی تصریح کرد: یکی دیگر از نقاط قوت دولت این است که دولت سیزدهم برخلاف رویه برخی سیاسیون و روسای جمهور سابق سعی کرده است که برای حل مشکل تلاش کند نه اینکه خود بخشی از مشکل و مساله باشد. این موضوعی است که باعث آرامش در فضای جامعه و وفاق در فضای سیاسی شد.

منبع خبر: ایرنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: