امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3976

نماینده دشتستان:

در اغتشاشات اخیر سفارت انگلیس و آلمان فتنه انگیزی می‌کردند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در اغتشاشات اخیر سفارت انگلیس و آلمان فتنه انگیزی می‌کردند.

دکتر ابراهیم رضایی درباره دخالت سفارت برخی از کشورهای اروپایی در اغتشاشات، اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر ما شاهد فتنه انگیزی دو سفارت کشور اروپایی یعنی آلمان و انگلیس هستیم که علاوه بر انگلیس باید به سفارتخانه‌هایی مانند آلمان هم برخورد صورت پذیرد. این دخالت‌ها نشان می‌دهد که موضوع اغتشاشات توسط برخی اعضای مرتبط با سفارت این دو کشور طراحی و برنامه ریزی می‌شود.

رضایی با اشاره به نقش آفرینی‌های سفارت انگلیس در فتنه‌های گذشته گفت: متاسفانه با وجود برخوردهای متعددی که با دیپلمات‌های انگلیسی در موارد مشابه شده است ولی همچنان به شیطنت‌های خود در این حوزه‌ها ادامه می دهند که باید علاوه بر این که توسط وزارت خارجه تذکر داده می شود به عنوان عنصر نامطلوب سیاسی با چنین دیپلمات‌های برخورد صورت پذیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه ماهیت انگلیسی‌ها یک ماهیت استعماری است، خاطرنشان کرد: آنها هنوز در فضای پیش از قرن ۲۱ سیر می‌کنند و این رویکردشان مبتنی بر نگاه‌های عصر استعمار است.

رضایی با اشاره به فعالیت شبکه ماهواره‌ای ضد ایرانی در انگلیس گفت: با توجه به اینکه رسانه هایی مانند ایران اینترنشنال، بی بی سی، من و تو و … رسانه‌هایی هستند که موجب ناآرامی در کشور شده‌اند و خون های ریخته شده حاصل فتنه‌انگیزی این ها در حوزه رسانه است معتقدم که باید رسانه های مذکور به عنوان رسانه‌های تروریستی از حیث حقوقی و قانونی تعریف شوند.

وی با بیان اینکه معرفی این رسانه‌ها به عنوان رسانه‌های تروریستی برای این رسانه‌ها و افرادی که با آنها همکاری می‌کنند تبعات حقوقی ایجاد می‌کند، بیان کرد: این اقدام می‌تواند یکی از اقدامات عملی علیه این رسانه ها باشد. البته کار رسانه ای هم باید در مواجهه با این ها در دستور کار باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سویی به عنوان یک کارشناس و فارغ التحصیل حوزه رسانه معتقدم باید برنامه اساسی برای مقابله با این تهاجم رسانه ای در درون ساختارهای دولتی و حاکمیتی طراحی شود. متأسفانه ما در این حوزه فاقد یک ساختار حکمرانی منسجم و عملیاتی هستیم.

منبع خبر: جهان نیوز

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: