امروز: چهارشنبه - 9 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=4077

نماینده دشتستان:

برای تأمین اقتصادی و امنیت غذایی به تفکیک وزارت صمت نیازمند هستیم

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: برای تأمین اقتصادی و امنیت غذایی و همچنین حفظ کمیت و کیفیت سفره مردم به تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت نیازمند هستیم.

دکتر ابراهیم رضایی درباره ادامه تصمیم گیری مجلس شورای اسلامی در خصوص تفکیک وزارتخانه صمت، گفت: من موافق تفکیک هستم. به نظر می‌رسد مسائل وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از تفکیک بهتر پیش برود و حل مشکلات تسهیل شود. البته موضوع تفکیک درباره وزارت راه و شهرسازی نیز مطرح شده، اما هنوز چندان جدی نیست، لذا برای اظهارنظر در این باره کمی زود است.

رضایی با اشاره به اینکه وزارت صمت از گذشته دچار مشکلات عدیده‌ای بوده که هنوز حل نشده است، عنوان کرد: تجربه سال‌های اخیر می‌گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت یک وزارتخانه عریض و طویل است و اداره آن کار یک نفر نیست. همان طور که شاهد بوده‌ایم، چند بار با این وزارتخانه چالش‌های مختلفی داشته‌ایم که هنوز هم این چالش‌ها ادامه دارد.

رضایی بیان کرد: به نظر می‌رسد اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت تفکیک شود، دستگاهی مستقل بر حوزه صادرات و واردات تمرکز داشته باشد و فردی متخصص بر سر کار آن قرار گیرد و حوزه بازرگانی را در دست گیرد، می‌توان این حوزه را بهتر مدیریت کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرف دیگر اگر وزیر صمت بتواند بر حوزه صنعت و معدن متمرکز شود و تمام تلاش خود را برای حل مسائل و مشکلات تولید در کشور به کار ببندد، در عرصه تولید نیز نتایج بهتری رقم خواهد خورد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تشکیل وزارت بازرگانی به حوزه تولید ضربه‌ای نمی‌زند، بیان کرد: خیر، سفره مردم و معیشت جامعه مساله بسیار مهمی برای ما به شمار می‌رود. اتفاقاً بخشی از دلیل تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، اهمیت به همین موضوع است.

رضایی اظهار داشت: به نظر می‌رسد برای تأمین اقتصادی و امنیت غذایی و همچنین حفظ کمیت و کیفیت سفره مردم به تفکیک وزارت صمت نیازمند هستیم.

 

منبع خبر: مهر

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: