امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3993

دکتر رضایی:

اروپایی‌ها در تامین امنیت سفارتخانه‌ها کم‌کاری و اهمال می‌کنند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در مورد تعرض به برخی از سفارتخانه‌های ایران در کشورهای اروپایی گفت: اروپایی‌ها در تامین امنیت سفارتخانه‌ها کم‌کاری و اهمال می‌کنند باید این نقص برطرف شود.

دکتر ابراهیم رضایی در مورد تعرض به برخی از سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهای اروپایی گفت: طی اغتشاشات اخیر شاهد فتنه‌انگیزی برخی سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس هستیم؛ که باید با آنها برخورد صورت پذیرد. این دخالت‌ها نشان می‌دهد که موضوع اغتشاشات توسط برخی افراد مرتبط با سفارت این کشورها طراحی و برنامه‌ریزی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: متاسفانه با وجود برخوردهای متعددی که با دیپلمات‌های انگلیسی در موارد مشابه شده است ولی همچنان به شیطنت‌های خود در این حوزه‌ها ادامه می‌دهند که باید علاوه بر اینکه توسط وزارت خارجه تذکر داده شود به عنوان عنصر نامطلوب سیاسی با چنین دیپلمات‌های برخورد صورت پذیرد.

نماینده مردم دشتستان اظهار داشت: یکی از مواردی که با سهل انگاری اروپایی‌ها شاهدیم حمله به سفارت ایران در اروپاست. زمین سفارتخانه بعنوان خاک یک کشور محسوب می‌شود و تعرض به حریم آن طبق قواعد بین‌الملل مساوی با حمله به خاک یک کشور تلقی می‌گردد.

وی با اشاره به حمله فرد مسلح به سفارت ایران در دانمارک عنوان کرد: متأسفانه نمونه این موضوع حمله با سلاح سرد به سفیر ایران در کپنهاگ بود که اولاً ماهیت خشن و داعشی ضدانقلاب را نشان داد و ثانیاً نشان داد که اروپایی‌ها در تامین امنیت سفارتخانه‌ها کم‌کاری و اهمال می‌کنند که باید سریعا این کم‌کاری برطرف شود و در صورت تداوم، برخورد متقابل انجام شود.

منبع خبر: ایرنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: