امروز: دوشنبه - 7 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2169

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دولت سیزدهم گام‌های موثری برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب برداشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بیشتر وزرای دولت سیزدهم گام‌های موثر در اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب برداشته‌اند.

دکتر ابراهیم رضایی درباره میزان تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در دولت سیزدهم گفت: آیت الله «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور در دولت سیزدهم برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب قدم‌های خوبی برداشتند و برای تحقق آن عزم جدی دارند و با معرفی وزرای جوان و متخصص، التزام خود را برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اثبات کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: البته در سطوح مدیریت میانی، انتظارات برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هنوز برآورده نشده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این بخش‌ها انتظارات لازم را اجرایی کنند. ولی برخی از بخش‌ها، دستگاه‌ها و وزرای دولت به ویژه وزرای جوان در تحقق بیاینه گام دوم انقلاب نمره خوبی می‌گیرند.

وی با بیان اینکه اقدامات وزرا برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب بررسی می‌شود، عنوان کرد: از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم و در مواردی که وزرا در کمیسیون‌های مجلس حاضر می‌شدند، این سوال مطرح شده بود که برنامه وزیر و آن وزارتخانه برای عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب چیست؟

نماینده مردم دشتستان در مجلس ادامه داد: به عنوان نمونه در هفته گذشته وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حاضر شدند و میزان اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب از ایشان مطالبه شد. ایشان هم در پاسخ برنامه‌های خود را در بخش‌های مقاوم شدن اقتصاد، حضور جوانان در بخش‌های مدیریتی اقتصادی، مبارزه با فساد، برقراری عدالت به ویژه در حوزه مالیات تشریح کردند.

رضایی تصریح کرد: البته مقرر شد وزیر اقتصاد به زودی گزارشی از میزان و نحوه برنامه‌هایی که در این وزارتخانه اجرایی شده را به بنده ارائه دهند که پس از جمع بندی گزارشات و برنامه‌های سایر وزرای دولت برای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، در آینده‌ای نزدیک گزارش جمع بندی آن منتشر خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت سیزدهم در حقیقت دولت بیانیه گام دوم انقلاب است و طبق شعارهای دولت، انتظار می‌رود که این دولت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را در عمل پیاده کند.

وی با بیان اینکه جان مایه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سپردن مسیر انقلاب به جوانان است، یادآور شد: این بیانیه محورهای هفت گانه‌ای از جمله در حوزه اقتصادی دارد و به صورت مشخص در حوزه اقتصاد مقاومتی مسوولان این بخش وظیفه دارند اقتصاد کشور را بر اساس سند اقتصاد مقاومتی راهبری کنند.

این نماینده مجلس درباره نقش دانشگاه‌ها و دانشجویان برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد: نخستین کاری که دانشجویان می‌توانند انجام دهند، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و اینکه اجازه ندهند این بیانیه مصادره شود. در ادامه نیز باید دانشجویان اجرای آن را از مسوولان در هر سه قوه و همه رده‌های مدیریتی مطالبه کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان باید از مسوولان کشور،‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران سایر بخش‌های دولت، قوه قضاییه و سایر بخش‌ها درباره اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و تولید محتوای آن مطالبه کنند تا ان شا الله رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی دراین بیانیه محقق شود.

به گزارش ایرنا، بیانیه گام دوم انقلاب به مناسبت چهلمین سال انقلاب در ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ توسط حضرت آیت الله «سید علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شد.

در این بیانیه مقام معظم رهبری با مخاطب قرار دادن جوانان، ضمن بیان پیشینه وقوع انقلاب و دشواری‌های آن، به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران پرداختند و چشم‌انداز آینده انقلاب را در بخش‌های مختلفی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد تبیین فرمودند.

ایشان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم را جوانان به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی دانستند و این قشر از جامعه را فرصت ارزشمندی برای کشور بیان فرمودند.

در این بیانیه ۷ محور «علم و پژوهش»، «معنویت و اخلاق»، «اقتصاد»، «عدالت و مبارزه با فساد»،‌ «استقلال و آزادی»، «عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن» و «سبک زندگی» توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده است./ایرنا

منبع خبر: ایرنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: