امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=3544

نماینده دشتستان:

دولت توجه به بیانات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه خود قرار دهد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم باید ضمن بازبینی در رفتارهایش در سال دوم فعالیت خود توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه خود قرار دهد.

دکتر ابراهیم رضایی با اشاره به هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت نه تنها زمان خوبی برای معرفی دستاوردهای یک ساله دولت هاست که باید موقعیت و شرایطی را برای نقد و تحلیل دولت توسط خود دولتی ها از عملکرد یکساله‌شان فراهم کند.

رضایی مهم ترین چارچوب برای تحلیل رفتار دولت را بیانات رهبر معظم انقلاب در نخستین دیدار با اعضای دولت در ششم شهریور ماه سال گذشته دانست و افزود: در این دیدار رهبر معظم انقلاب ۱۵ دستورالعمل برای دولت در چهار سال پیش رو معرفی کردند که دولت در بخشی از این ۱۵ دستور موفق بوده و در بخشی نیز به تقویت و یا تغییر رفتار نیاز دارد.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی، نقطه تمایز دولت سیزدهم نسبت به دولت گذشته را در مردمی بودن و پرتحرک بودن بسیاری از اعضای کابینه بخصوص شخص رئیس جمهور دانست و گفت: از نقاط قوت دولت رویه مردمی و اخلاص قابل تقدیر رئیس جمهور در مواجهه با پدیده های سیاسی است معتقدم اگر دولت موفقیتی داشته است بخشی از آن حاصل همین اخلاص و مردمی بودن شخص رئیس جمهور است.

رضایی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم نقطه قوت دولت را برشماریم پرکاری و گره نزدن سرنوشت کشور به بیگانگان است. معطل نماندن در حوزه توافق هسته ای و اقتصاد از جمله خصوصیات مثبت این دولت است که در دولت قبل شاهد آن نبودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به خاطر همین رویکرد است که ما برخی موفقیت‌ها را درون دولت شاهدیم که اگر بخواهیم موفقیت‌های دولت را بربشماریم می‌توان به مهار کرونا، توجه به طبقات پایین جامعه، تقویت دیپلماسی اقتصادی، افزایش ارتباط با همسایگان، وابسته نکردن کشور به غرب، شرطی نکردن اقتصاد و … اشاره کرد. البته دولت دارای ضعف‌های درون خود است که اگر به ۱۵ دستورالعمل رهبر معظم انقلاب نگاه کنیم می توانیم ضعف ها را بر اساس این دستورالعمل احصا نماییم.

رضایی نخستن ضعف دولت را ناتوانی در اقناع افکار عمومی و همراه سازی مردم عنوان و خاطر نشان کرد: دومین ضعفی که بسیاری از نیروهای جریان انقلاب به آن معترض هستند، حرکت کند تغییرات در حوزه مدیران و مسئولان اجرایی دولت و به کارگیری برخی مدیران فرصت‌طلب و غیر انقلابی است.

وی افزود: بر این اساس اگر دولت سیزدهم بخواهد در سال دوم فعالیتش یک بازبینی در رفتارهای خود انجام دهد باید بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در سال گذشته بازسازی ساختار فرهنگی کشور داشته و حل مشکلات بنیادین اقتصادی مانند نظام بانکی و فضای کسب و کار، توجه به پیشران‌های اقتصادی مانند مسکن، اقتدار دولتی بخصوص در نحوه بکارگیری مدیران و نحوه عملکرد دستگاه ها، اشراف دولتی بخصوص رویکرد جدید در حوزه شفافیت و شفاف سازی و توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه خودش قرار دهد.

منبع خبر: ایسنا

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: