امروز: چهارشنبه - 9 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=2425

در نشست راهبردی بسیج اساتید؛

نماینده دشتستان: دانشگاهیان راهکارهایی برای حل مسائل دشتستان ارائه کنند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل مسائل دشتستان دست نیاز به سوی دانشگاهیان دراز می‌کنیم و انتظار داریم از سوی دانشگاهیان راهکارهایی ارائه شود.

دکتر ابراهیم رضایی در نشست راهبردی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان اظهار داشت: دانشگاه برای حل مسائل جامعه ایجاد شده است و رویکردهای اصلی آن آموزش و پژوهش است که باید در خدمت حل مسائل جامعه باشد.

رضایی با اشاره به اینکه یکی از مسائل کشور تعیین تکلیف وزارت علوم برای دانشگاه‌ها است، اضافه کرد: گاهی شاهد اعمال سلیقه‌ها در دانشگاه‌ها هستیم که باعث بروز مسائل بیشتری می‌شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گاهی متناسب با زمانه تصمیم نمی‌گیریم، خاطرنشان کرد: دانشگاهی که قرار است مشکلات مردم را حل کند، گاهی خودش با مسائل و مشکلات فراوانی روبه رو است.

وی با اشاره به اینکه کاهش تعداد دانشجو از موضوعات مهمی است که باید چاره اندیشی شود، توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان را یکی از راهکارهای مهم دانست و افزود: کارهای خوبی در این حوزه در دشتستان انجام شده است و باید مسیر هموار شود که شاهد توسعه این فعالیت‌ها باشیم.

رضایی خواستار تقویت پیوند دانشگاه با همه بخش‌ها شد و ادامه داد: ارتباط دانشگاه با صنعت، ارتباط دانشگاه با حوزه فرهنگ و ارتباط دانشگاه با دیگر بخش‌ها باید تقویت شود.

وی بیان کرد: سرمایه‌های ارزشمندی در دانشگاه آزاد دشتستان وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به سرمایه انسانی شامل اساتید، دانشجویان و کارکنان اشاره کرد که باید از این سرمایه‌ها بهترین استفاده شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حل مسائل دشتستان دست نیاز به سوی دانشگاهیان دراز می‌کنیم و انتظار داریم برای مسائلی مثل معضل کم‌آبی، مشکلات کشاورزی، تعارضات موجود و… از سوی دانشگاهیان راهکارهایی ارائه شود.

رضایی گفت: تلاش می‌کنیم که ابتدا مسائل و مشکلات دانشگاه را حل کنیم و از ظرفیت دانشگاهیان نیز برای حل مسائل و مشکلات شهرستان دشتستان استفاده کنیم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: