امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6329

دکتر رضایی:

خبرسازی آمریکا درباره مذاکرات برای ایجاد التهاب در فضای عمومی ایران است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: آمریکایی‌ها با خبرسازی‌ها از مذاکرات به‌دنبال یک مطالبه‌گری و فشار عمومی علیه دیپلمات‌های ایرانی هستند تا به نتیجه دلخواه آنها تن دهند.

دکتر ابراهیم رضایی درباره ادعای برخی رسانه های خارجی درباره توافق در مذاکرات هسته ای اظهار داشت: خبر توافق چند ساله ایران و آمریکا که توسط برخی شبکه‌های مجازی منتشر شده است یک دروغ رسانه‌ای است. این اخبار با هدف جنگ روانی ایجاد و توزیع می شود.

وی افزود: استراتژی آمریکایی‌ها در مذاکرات فعلی بازگشت پوچ و بدون هزینه به برجام است یعنی اول نمی خواهند هیچ هزینه ای بدهند و تحریم‌های موجود را لغو کنند. ثانیاً اگر مفاد توافق نامه را هم امضا کنند نه خود حاضر به عمل به آن هستند و نه تضمین می دهند که دولت بعدی آن را اجرا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: منتشر شدن خبرهایی که از رسانه‌های آمریکایی منتشر می‌شود با هدف شرطی سازی فضای جامعه ایران است لذا رسانه‌های داخلی باید هوشیاری داشته باشند که پرداختن به این خبرها موجب بر هم زدن فضای روانی جامعه و شرطی شدن اقتصاد کشور نگردد.

رضایی گفت: آمریکایی‌ها از فضای آرام و وحدتی که در جامعه احساس می شود ناراحتند لذا برخی خبرسازی ها با هدف ایجاد التهاب در فضای عمومی جامعه است؛ آمریکایی ها به دنبال این هستند که با این نوع خبرسازی ها یک مطالبه گری و فشار عمومی علیه دیپلمات ها شکل بگیرد تا دیپلمات ها تحت فشار به نتیجه دلخواه آنها تن دهند.

 وی افزود: راهبرد ما در مذاکرات مشخص است و بارها بر آن تاکید شده است. اولاً آمریکایی ها از برجام خارج شده اند و مشکلات امروز به گردن آنهاست. ثانیاً برای برگشت مجدد هم باید تضمین بدهند که دوباره رویکرد سابق را ادامه ندهند و حضورشان بصورت موقتی نباشد.

رضایی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که ما داریم این است که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد، لذا اول باید وعده ها و اقدامات آمریکایی ها راستی آزمایی شود که آیا به تعهداتشان عمل می کنند یا خیر؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: توافق قابل دسترسی است اگر آمریکایی ها از مسیری که گذشتگان شان مثل آقای ترامپ عبرت بگیرند و نخواهند قدم در مسیر پیشینیان بگذارند.

منبع خبر: فارس

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: