امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6360

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از ۲۸ خرداد ماه تا ۴ تیر ماه ۱۴۰۱)؛

تخلف و فساد در یکی از پتروشیمی‌ها/ سئوال از وزیر نفت/ دیدار با وزیران نیرو، بهداشت و معاون اجرایی رییس جمهور

تخلف و فساد در یکی از پتروشیمی‌ها، سئوال از وزیر نفت، دیدار با معاون اجرایی رئیس ‌جمهور، دیدار با وزیران بهداشت و نیرو اهم اقدامات و پیگیری های نماینده مردم دشتستان در مجلس در هفته آخر خرداد ماه با عنوان هفت نوشت از سلسله گزارش کار هفتگی این نماینده بود.

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در سلسله گزارش های هفتگی خود نوشت: از ابتدای هفته که درگیر پرونده تخلف و فساد در یکی از پتروشیمی‌ها بودم، حیرت کردم از اینکه نسبت به بیت‌المال و اموال ملت ایران اینقدر کوتاهی صورت گرفته است از حقوق های چند صد میلیونی گرفته تا بذل و بخشش چند هزار میلیاردی به بیگانگان در پرونده موجود بود.

به دوستانی که پیگیر بودند قول دادم که از همه ظرفیت‌های موجود برای مقابله با عاملان فساد و بازگرداندن وجوه از دست رفته به بیت‌المال استفاده کنم. تماس‌هایی از نقاط مختلف دشتستان در ارتباط با مشکل آب داشتم، به همه قول دادم در دیدار آینده با وزیر نیرو پیگیری کنم.

روز یکشنبه هماهنگی‌هایی با وزارتخانه‌های نیرو، بهداشت، درمان  و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی که راه حل غالب مشکلات دشتستان و استان در این دستگاه‌هاست داشتم.

پیگیری برگزاری آزمون رانندگی

از معاون فراجا در مورد برگزاری آزمون رانندگی در مراکز بخش‌ها پیگیری کردم.

در گذشته با سردار اشتری در این باره صحبت کرده بودم. لغو برگزاری آزمون در بخش‌ها مشکلاتی را به وجود آورده که امیدواریم اصلاح شود.

با تعدادی از دهیاران در ارتباط  با مشکلات روستاها تماس داشتم.

فشار زیادی برای تصویب نشدن طرح اصلاح قانون تشکیلات عدالت اداری بود

در صحن مجلس طرح اصلاح قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری بررسی و مصوب شد که حکم دیوان عدالت در مورد دانشگاه آزاد هم جاری باشد. فشار زیادی برای عدم تصویب این بند آمد اما مجلس تسلیم نشد.

استدلال هم این بود که چون دانشگاه آزاد با هزینه و اموال مردم و دولت ساخته شده و شخصی هم نیست لذا باید تحت حکمیت دیوان قرار گیرد.

سئوال از وزیر نفت در مورد اجرای ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه و بکارگیری نیروهای بومی استان در صنایع نفت و گاز را به امضای بیش از ۳۰ نماینده مجلس تقدیم هیات رییسه مجلس کردم.

فرایند استخدام‌های اخیر بر خلاف قانون و به ضرر نیروهای بومی است

فرایند استخدام‌های اخیر بر خلاف قانون و به ضرر نیروهای بومی است. از معاون وزیر اقتصاد در مورد مالیات گزاف از اصناف سئوال کردم و گفتم که اصناف شاکی‌ هستند و توان پرداخت چنین مالیات‌های نجومی را ندارند، پاسخی نداشت.

ظهر تعدادی از کنکوری‌ها آمدند و درخواست احقاق حقوق‌شان را داشتند، از کمیسیون آموزش و رییس آن پیگیری کردم، گفتند دارد حل می شود.

در تماس با سازمان انتقال خون خواستار کمک به مرکز دشتستان و تجهیز آن شدم، کمبودهای بسیاری دارد، قول مساعد دادند که امسال کمک کنند.

در گفت وگو با رییس سازمان نوسازی مدارس پیگیر عملی شدن قول کمک سال گذشته این سازمان به مدارس دشتستان شدم.

از فرصت کنونی برای توسعه استان بوشهر حداکثر استفاده می شود

در کمیسیون امنیت ملی لایحه اصلاح حمل و بکارگیری سلاح مطرح بود و در کمیسیون اصل ۹۰ گزارش کمیسیون در مورد تعاون روستایی بررسی شد. بعد از ظهر مطلع شدم که در حادثه کارخانه سیمان دشتستان تعدادی از کارگران دچار سوختگی شدید شده‌اند، در تماس با رییس دانشگاه علوم پزشکی آخرین وضعیت آنان را جویا شدم، گفتند که به شیراز اعزام شده‌اند.

عصر به همراه مجمع نمایندگان استان با آیت‌الله صفایی در تهران جلسه داشتیم. مسائل استان بررسی و تاکید شد که از فرصت کنونی برای توسعه استان حداکثر استفاده شود.

ایشان پیگیری‌های جامعی در پایتخت در مورد توسعه استان داشتند. دقایقی هم با حاج‌آقا حاج‌علی‌اکبری رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ملاقات کردیم.

دیدار با یکی از فعالان حوزه دور زدن و خنثی‌سازی تحریم‌ها

شب جلسه‌ای با یکی از فعالان حوزه دور زدن و خنثی‌سازی تحریم‌ها داشتم، کارهای ارزشمندی انجام داده بودند، مسائل مختلف را بررسی کردیم.

روز دوشنبه به همراه فرماندار دشتستان نخست در جلسه با قائم مقام بنیاد مسکن اهم مطالبات دشتستان از جمله بازنگری در طرح هادی، قیر رایگان برای روستاها، تعهدات بنیاد در روستاهای قراول‌خانه، بویری، تنگ زرد، خون و راهدار و نیز شهر وحدتیه را پیگیری کردیم. مبتنی بر آمار خود بنیاد تاکید کردم که دشتستان نیازمند توجه ویژه است.

در جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه، بودجه طرح‌های نیمه‌تمام دشتستان از جمله بیمارستان، سد و راه و کشاورزی را بررسی و پیگیری کردیم، سپس به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه رفتیم و با فرمانده آن و مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه مسائل و مشکلات سد دالکی را بررسی کردیم.

مطالبات هنگفت قرارگاه خاتم الانبیا (ص) از دولت

به رغم مطالبات هنگفت قرارگاه از دولت، همچنان با همه توان پای کار است. طبق گزارش مدیرعامل هلدینگ نیرو هم‌اکنون حدود ۴۰۰ نیرو و ۱۴۰ ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در پروژه فعال است. خواسته ما هم ادامه کار با همان سرعت و کیفیت قبل بود که فرمانده قرارگاه قول مساعد داد.

عصر در جلسه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان دشتستان از جمله تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور و کلینیک تخصصی برازجان، طرح های کلمه و آبپخش، تجهیز مرکز سعدآباد و ارم، مجوز بیمارستان شبانکاره، مشکلات بیمارستان شهید گنجی، حقوق معوقه کارکنان و… را پیگیری کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستوراتی دادند  بلافاصله به دفتر معاون توسعه وزیر بهداشت رفتیم و مشکلات مالی طرح‌ها را برشمردیم قول‌های خوبی دادند.

دیدار با معاون اجرایی  رییس جمهور درباره مصوبات سفر استانی دولت

شب با معاون اجرایی رئیس ‌جمهور جلسه پیگیری مصوبات سفر استانی دولت را داشتیم. چهار خواسته اصلی ما بیمارستان، سد دالکی و دهرود و راه نمازگاه – ارم – بوشکان بود. از احتمال سفر مجدد رییس‌جمهور و دولت به استان تا آخر امسال خبر دادند.

روز سه‌شنبه لابی‌های زیادی برای انتخابات هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی شکل گرفته بود و بخش زیادی از وقتم صرف پاسخ به کاندیداهای محترم شد. در صحن مجلس سئوال دو تن از نمایندگان از وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی درباره برنامه وزارتخانه درمورد توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع و اجرایی نشدن مصوبه تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۰ در موضوع یارانه درمان ناباروری مطرح شد که هر دو مورد به رضایت نمایندگان سئوال‌کننده منتهی شد.

سهم مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی وضعیت مناسبی ندارد

همچنین گزارش کمیسیون بهداشت مجلس شورای  اسلامی در مورد عملکرد دستگاه‌ها در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج قرائت شد. اگرچه پوشش بیمه همگانی در این سال‌ها نسبتاً موفق بوده اما سهم مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی وضعیت مناسبی نداشته است.

طبق قانون برنامه ششم قرار بوده سهم مردم در خدمات بیمه ۲۵ درصد و سهم دولت و بیمه‌ها ۷۵ درصد برسد اما طبق آخرین آمارها سهم مردم ۶۰ درصد و سهم دولت و بیمه‌ها حدود ۴۰ درصد است.

سازمان برنامه و بودجه سهم درمان را پرداخت نمی‌کند

نظام سلامت کشور در سال‌های اخیر در تخصیص و هزینه اعتبارات برای حوزه سلامت ناکارآمد بوده و این بدان معناست که همان مقدار منابعی که دولت به حوزه سلامت اختصاص داده، منجر به کاهش پرداختی از جیب مردم نشده است. ضمن اینکه یک درصد مالیات ارزش افزوده متعلق به حوزه درمان است اما سازمان برنامه و بودجه سهم درمان را پرداخت نمی‌کند.

گلایه از معاون وزیر نفت به خاطر کوتاهی شرکت مناطق نفت‌خیز در حق مردم

در حاشیه جلسه مجلس از معاون وزیر نفت بخاطر کوتاهی شرکت مناطق نفت‌خیز در حق مردم وحدتیه و محیط پیرامون نفت نرگسی گلایه کردم، قرار شد که از آنها پیگیری کند.

دیدار با وزیر نیرو همراه با فرماندار دشتستان

عصر به همراه فرماندار دشتستان به وزارت نیرو رفتیم و در جلسه با وزیر نیرو مسائل و مشکلات متعدد دشتستان در حوزه آب و برق را تشریح و مطالبات را مطرح کردیم. سدهای دالکی و دهرود و عنبری و تنگ خون، نوسازی شبکه، خط انتقال آب ارغون و ارم، آب بها، مخزن دالکی و برازجان، تکمیل طرح های آبرسانی و آب‌شیرین کن، آب و برق گیسکان، استقلال برق استان و… در جلسه مطرح شد و علی اکبر محرابیان دستورات خوبی دادند که در صورت اجرا، تحول بزرگی در مساله آب دشتستان به وجود خواهد آورد.

روز چهارشنبه در صحن علنی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی و نیز طرح بکارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی بررسی شد و کلیات اولی و اولویت دومی تصویب شد.

افزایش اجاره بها مستاجران را رنج می دهد

مساله افزایش اجاره بها مستاجران را رنج می دهد به طوری که اکثر حقوق آنها صرف اجاره می‌شود.

نیروهای قراردادی و پیمانکاری دولت هم سال‌هاست که منتظر اقدام و حل مشکل‌شان هستند و به رغم اینکه بعضاً بیشتر از رسمی‌ها کار می کنند اما دریافتی کمتری دارند و از امنیت شغلی هم برخوردار نیستند. مجلس اراده کرده که مشکل آنان را حل کند، ان‌شاءالله که دولت هم همراهی کند.

موضوع نوسازی شبکه آب شبانکاره و مسائل حوزه درمان دشتستان و برخی موارد دیگر را دنبال کردم.

سئوال از وزیر نفت در مورد عدم توسعه میدان مشترک گازی فرزاد

با مشورت کارشناسان خبره، سئوال از وزیر نفت در مورد عدم توسعه میدان مشترک گازی فرزاد و عقب گرفتن ما ازعربستان سعودی طراحی کردم.

آخر هفته سلسله جلساتی در مورد برخی طرح‌ها و لوایح و نیز ارزیابی برنامه‌ها و عملکرد وزرا داشتم.

همچنین در تماس با مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکل تولیدکنندگان درباره مواد خام و اولیه تولید را پیگیری کردم، گستردگی این وزارتخانه مانع تمرکز بر حل مشکلات آن می شود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: