امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16947

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 8 تا 14 اردیبهشت ۱۴۰۳)؛

بررسی مشکلات ارتباطی نقاط مختلف دشتستان/شرکت در جلسه شورای عالی امنیت ملی/بازدید از نمایشگاه بین المللی اکسپو/دیدار با مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از بررسی مشکلات ارتباطی نقاط مختلف دشتستان، شرکت در جلسه شورای عالی امنیت ملی، بازدید از نمایشگاه بین المللی اکسپو و دیدار با مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 8 تا 14 اردیبهشت ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت: روز شنبه (هشتم اردیبهشت) به سپاه ناحیه دشتستان رفتم و در جلسه‌ای با حضور فرمانده سپاه استان شرکت کردم. به دفتر آمدم و تا بعد از ظهر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم.

عصر میزبان جلسه‌ای با موضوع فعال کردن حلقه‌های میانی در شهرستان دشتستان بودم و چگونگی و شیوه‌های شکل‌گیری این حلقه‌ها به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردم جهت انجام بهینه رسالت نمایندگی مردم دشتستان در مجلس را بررسی کردیم، ان‌شاءالله بنا داریم که در دوره جدید از ظرفیت عموم مردم برای حل مشکلات کشور بهره ببریم در همین‌جا از عموم مردم و صاحبنظران دعوت می‌کنم که حقیر را در مراحل مختلف اجرای آن یاری کنند، باید بپذیریم که حل مشکلات کشور بدون حضور و همراهی مردم محال است.

بررسی مشکلات ارتباطی نقاط مختلف دشتستان

روز یکشنبه (نهم اردیبهشت) را در مرکز استان گذراندم. ابتدا جلسه‌ای در اداره کل ارتباطات داشتم و مشکلات ارتباطی نقاط مختلف دشتستان و میزان پیشرفت پروژه‌های در دست اجرا را بررسی کردیم سپس به استانداری رفتم و در جلسه با معاونان سیاسی و عمرانی استاندار مسائل و مشکلات شهرستان را بررسی کردیم.

در ادامه به ملاقات نماینده منتخب مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس دوازدهم رفتم و با ایشان در مورد مسائل مجلس دوازدهم همفکری کردیم. شب مهمان همایش تاریخ مقاومت خلیج فارس در افق رسانه بودم. آخر شب عازم تهران شدم.

شرکت در جلسه شورای عالی امنیت ملی

اول صبح روز دوشنبه (دهم اردیبهشت) جلسه‌ای در یکی از پتروشیمی‌ها داشتم سپس به مجلس رفتم. دستور کار صحن علنی بررسی جداول بودجه امسال بود. ظهر در دفتر جلسه‌ای با جمعی از نخبگان صنعت نفت داشتم، انتقادات بسیاری نسبت به وضعیت موجود داشتند. بعد از ظهر به همراه هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به شورای عالی امنیت ملی رفتیم و در گفتگو با دبیر این شورا اهم مسائل کشور در حوزه امنیت ملی از جمله حمله موشکی اخیر به رژیم صهیونیستی را بررسی کردیم، آقای دکتر احمدیان توضیحات مبسوطی از تدبیر نظام اسلامی برای مهار تهدیدات و اقتدار کشور جهت دفاع از حقوق ایرانیان داد. بنده چند نکته‌ای در مورد حمایت از مقاومت، جنگ روایت‌ها در اتفاقات اخیر منطقه، تهدیدات تروریستی، معیشت نیروهای مسلح و مسائل افغانستان گفتم. بعد از جلسه گفتگویی با دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد وضعیت ته‌لنجی داشتم و نگرانی‌های مردم استان را منتقل کردم، آقای احمدیان قول داد که پیگیری کند.

به مجلس برگشتم و در دفتر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم. شب متوجه شدم که در رسانه‌ها اسم بنده را به عنوان غایب جلسه بعد از ظهر مجلس اعلام کرده‌اند، بنده در جلسه غیبت داشتم اما این غیبت موجه بود و در جلسه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم ضمن اینکه جلسه ما با هماهنگی کمیسیون امنیت ملی بود و به هیأت رئیسه مجلس اطلاع داده شده بود.

بازدید از نمایشگاه بین المللی اکسپو

روز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت) کار بررسی جداول بودجه در صحن مجلس به اتمام رسید، در ادامه و تا ساعتی بعد از اذان ظهر ایرادات شورای نگهبان به لایحه برنامه هفتم توسعه رفع شد، به هنگام نماز ظهر دقایقی صحن تعطیل شد و بلافاصله پس از اقامه نماز جلسه ادامه یافت. پس از جلسه به محل نمایشگاه بین‌المللی رفتم و از نمایشگاه اکسپو بازدید کردم، چند ساعتی از برخی غرفه‌ها از جمله غرفه کنسرسیوم خرمای دشتستان بازدید کردم.

دیدار با مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران

روز چهارشنبه (۱۲ اردیبهشت) به کمیسیون تلفیق بودجه رفتم و در گفتگو با هیأت رئیسه آن در مورد چند ردیف بودجه مهم شهرستان رایزنی کردم. سپس در دفتر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم. عصر به شرکت ملی گاز رفتم و در گفتگو با مدیرعامل آن در مورد آزمون سال گذشته مجتمع گازی پارس جنوبی، مسئولیت اجتماعی، گازرسانی به روستای جمیله، اجرای قانون ایثارگران و اشتغال نیروهای بومی پیگیری کردم. بحث مفصلی با آقای چگینی در مورد لزوم اختصاص صددرصد سهمیه اشتغال شرکت‌های نفتی فعال در استان به جوانان استان داشتم، نمی‌پذیرفت، گفتم این عین عدالت است که همه سهمیه اشتغال این شرکت‌ها به مردم استان تعلق گیرد چرا که اولا این مردم بیشترین هزینه را برای استخراج و تولید و پالایش محصولات نفتی داده‌اند و می‌دهند ثانیاً در همه استان‌های دیگر هم همین روال است که صنعت هر استان در اختیار مردم همان استان است، مگر اشتغال ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه را به ما می‌دهند؟!

صبح پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت) از فرودگاه مهرآباد عازم بوشهر شدم. جلسه‌ای به مناسبت روز معلم در آموزش و پرورش داشتم. جلسه دیگری هم با فعالان بخش خصوصی داشتم.

روز جمعه (۱۳ اردیبهشت) پس از حضور در نمازجمعه دالکی و پاسخ به سئوالات و مراجعات مردم، به همراه مسئولان شهر از پروژه عمرانی احداث جاده جدید دالکی بازدید کردیم. بعد از ظهر در دفتر برازجان جلسه‌ای با اعضای شورای شهرستان داشتم و شنونده نظرات و مطالبات این عزیزان بودم. شب جلسه دوم فعال شدن حلقه‌های میانی برگزار شد.

جلسه‌ای هم با تعدادی از دوستانی که در موضوع فلسطین فعال هستند داشتم. جلسات به بامداد شنبه کشیده شد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: