امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16999

دکتر رضایی در واکنش به آزادی حمید نوری:

‏براندازان بد باختند/ منتظر جیغ و دادهایشان باشید

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی درباره آزادی حمید نوری تاکید کرد: نوری بهانه و شهید رئیسی و رهبر انقلاب نشانه بودند. ‏براندازان باختند و بد هم باختند، منتظر جیغ و دادهایشان باشید.

دکتر ابراهیم رضایی در واکنش به آزادی حمید نوری در حساب کاربری خود در ایکس نوشت: آزادی حمید نوری را آزادی یک فرد نبینید، بلکه شکست براندازان و تجزیه طلبانی است که خودشان را به آب و آتش زدند تا با دادگاهی کردن و محاکمه او، نظام را به گوشه رینگ ببرند.

رضایی‬ تاکید‬ کرد: ‏نوری بهانه و شهید رئیسی و رهبر انقلاب نشانه بودند. ‏براندازان باختند و بد هم باختند، منتظر جیغ و دادهایشان باشید.

حمید نوری، شهروند ایرانی، در ۱۸ آبان سال ۱۳۹۸ پس از سفر به سوئد از سوی پلیس این کشور در فرودگاه بازداشت شد. ارتباط حمید نوری با خانواده از لحظه دستگیری تا ۷ خرداد ۱۳۹۹ قطع شد و معدود خبرهای مربوط به وضعیت وی و پرونده‌اش از طریق واسطه‌ها به خانواده می‌رسید.

محدودیت‌ها علیه حمید نوری در زمینه تماس و ملاقات با خانواده تا آخرین لحظات بازداشت وی در زندان‌های سوئد ادامه داشت. این شهروند ایرانی پس از برگزاری ۹۲ جلسه فاقد مولفه‌های حق محاکمه عادلانه، در دادگاه بدوی به حبس ابد محکوم شد.

روند دادگاه تجدید نظر حمید نوری از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۱ دی ۱۴۰۱) آغاز و در چند مرحله برگزار شد؛ آخرین دور از دادگاه تجدیدنظر حمید نوری در آبان گذشته برگزار شد و در نهایت این روند در روز ۱۷ آبان ۱۴۰۲ به پایان رسید.

در پایان دادگاه تجدیدنظر، دادگاه با صدور قراری اعلام کرد که حکم نهایی درباره پرونده حمید نوری در روز ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر ۱۴۰۲) صادر و در دسترس قرار گرفت.

اسفند گذشته دادگاه عالی سوئد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر حمید نوری را رد کرده است؛ دادگاه عالی سوئد درخواست تجدیدنظر حمید نوری را رد و حکم حبس ابد وی را تایید کرد. پس از قطعی شدن حکم حبس ابد حمید نوری از سوی دیوان عالی این کشور، وی به یک سوئیت امنیتی منتقل شد.

توماس بودستروم، وکیل سوئدی حمید نوری، پیش از این گفته بود: رای دادگاه تجدید نظر سوئد درباره این شهروند ایرانی بسیار ناامیدکننده بوده و این دادگاه تصمیم نادرستی را در این‌باره اتخاذ کرده است.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: