امروز: دوشنبه - 1 مرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16995

گزارش هفتگی نماینده دشتستان (از 12 تا 18 خرداد ۱۴۰۳)؛

بازدید از امکانات ورزشی بوشکان و کلمه/ ملاقات با اهالی روستای چهل زرعی/ بازدید از پروژه‌های آب و کشاورزی در آبپخش و سعدآباد/ گفتگو با وزیر علوم در مورد فعالیت دانشگاه شبانکاره/ شفافیت هزینه‌های انتخابات

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گزارش هفتگی خود از بازدید از امکانات ورزشی بوشکان و کلمه، ملاقات با اهالی روستای چهل زرعی، بازدید از پروژه‌های آب و کشاورزی در آبپخش و سعدآباد، گفتگو با وزیر علوم در مورد فعالیت دانشگاه شبانکاره و شفافیت هزینه‌های انتخابات خبر داد.

دکتر ابراهیم رضایی در یادداشت هفتگی خود ( از 12 تا 18 خرداد ۱۴۰۳) با عنوان “هفت نوشت” نوشت:  روز شنبه (۱۲ خرداد) در دفتر برازجان برنامه ملاقات مردمی داشتم، تا شب طول کشید. شب به مزار شهدای گمنام برازجان رفتم و ضمن زیارت در جلسه با متولیان این کانون مطهر فرهنگی، مسائل و مشکلات آن را بررسی و از برخی دستگاه‌ها پیگیری کردم. با مشاور وزیر نفت در مورد ایفای مسئولیت اجتماعی این وزارتخانه و اجرای تعهدات ایشان و با معاون وزیر بهداشت در مورد تامین مالی پروژه‌های دشتستان گفتگو کردم.

روز یکشنبه (۱۳ خرداد) هم در دفتر پاسخگوی مراجعات مردم بودم که تا دیروقت طول کشید. جمعی از اهالی محله آبرسانی برازجان آمدند و از وضعیت ضعیف برق محله گلایه کردند، در تماس با استاندار و معاون سیاسی امنیتی وی، مدیرعامل شرکت توزیع برق و تعدادی دیگر از مدیران مسئله را پیگیری کردم، ضعف برخی قوانین و سخت‌گیری‌ها بعضاً مانع حل مشکلات کوچک می‌شود.

تعدادی از مدیران مدارس هم آمدند و مشکلات مدرسه خود را مطرح کردند که از نوسازی و آموزش و پرورش پیگیری کردم. با مدیران وزارت دفاع، جهاد کشاورزی، بهزیستی، قوه قضائیه و دانشگاه‌های علوم پزشکی و خلیج فارس پیرامون مسائل مردم تماس داشتم.

روز دوشنبه (۱۴ خرداد) در مراسم بزرگداشت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمينی (ره) در مسجد حضرت امام علی (ع) برازجان شرکت کردم. بعد از ظهر در مراسمی به همین مناسبت در روستای درودگاه شرکت کردم، پس از برنامه طرح احداث حسینیه اعظم روستا کلنگ‌زنی شد.

شب به روستای چهل زرعی عرب در بخش شبانکاره رفتم و با مردم عزیز این روستا ملاقات کردم، مسائل و مشکلات روستا در جلسه با مردم بررسی شد، آبرسانی به زمین‌های زراعی روستا، احداث پل بر روی کانال و بکارگیری جوانان در پروژه مجتمع پتروشیمیایی از اهم خواسته‌های مردم بود.

همچنان پیگیر حل مشکل برق اهالی محله آبرسانی برازجان هستم، سخت است که جمعی از عزیزان ما در گرمای تابستان بدون برق باشند. با مدیران آبفا و آب منطقه‌ای، معاون استاندار، شرکت گاز و توانیر در مورد مشکلات مردم تماس داشتم.

صبح روز سه‌شنبه (۱۵ خرداد) عازم بخش و شهر بوشکان شدم و به همراه فرماندار و مدیرکل ورزش و جوانان از امکانات ورزشی این شهر بازدید کردیم، سالن ورزشی کمبودهایی داشت، مطالبه دیگر احداث زمین چمن بود، با توجه به اینکه وضعیت آب منطقه مطلوب نیست باید چمن مصنوعی احداث شود.

در جلسه‌ای سرپایی مسائل ورزش بوشکان بررسی شد و تصمیماتی برای کوتاه‌مدت و میان‌مدت اتخاذ شد سپس راهی کلمه شدیم و از سالن ورزشی این شهر بازدید کردیم، وضعیت خوبی نداشت، بنا شد که همه کمک کنند تا ترمیم شود.

به دفتر کلمه آمدم و با تعدادی از مردم و مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم، تا ظهر طول کشید. بعد از ظهر به سعدآباد رفتم و در دفتر پاسخگوی مراجعات بودم، تا مغرب به درازا کشید. شب به شبانکاره رفتم و تا آخر شب در دفتر ملاقات‌هایی با مردم و تعدادی از اعضای شوراها داشتم.

با مدیران بنیاد مسکن در مورد تخصیص سهمیه قیر رایگان برای روستاها، نوسازی در مورد ساخت مدارس جدید در دشتستان، با معاون وزیر آموزش و پرورش در مورد بازسازی برخی مدارس شهرستان و با معاون وزیر نفت پیرامون تعهدات این وزارتخانه گفتگو کردم.

صبح روز چهارشنبه (۱۶ خرداد) در جمع پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه دوم دریایی سپاه در مورد مسائل روز کشور صحبت کردم. ظهر به شهرداری سعدآباد رفتم و در جلسه با شهردار مسائل و مشکلات شهر را بررسی کردیم، سعدآباد شورا ندارد و همه وظیفه داریم که تا یک سال آینده مانده به انتخابات کمک کنیم تا شهر عقب نماند بدین منظور بنا گذاشته‌ایم که ان‌شاءالله وقت بیشتری بگذاریم تا امورات شهر به سامان برسد.

عصر در مراسم تشییع مبارز و پیشکسوت انقلاب اسلامی در شهرستان دشتستان مرحوم حاجعلی وفایی شرکت کردم، رحمت و رضوان الهی بر مردی که سال‌ها در خط امام (ره) و در دفاع از حق مبارزه کرد و هزینه‌ها داد. برای نماز مغرب و عشا به مسجد المهدی (عج) برازجان رفتم، پس از نماز پاسخگوی سئوالات و مراجعات مردم بودم.

با وزیر علوم در مورد تخصیص رشته‌های جدید برای دانشگاه‌های دشتستان و نیز ادامه فعالیت دانشگاه پيام نور شبانکاره گفتگو کردم، قول مساعد داد. با راهداری در مورد پروژه‌های راه شهرستان از جمله راه‌های گیسکان و سعدآباد و با سازمان برنامه و بودجه در مورد تامین مالی این پروژه‌ها گفتگو کردم همچنین با مدیران دانشگاه علوم پزشکی در مورد تغییر وضعیت قرارداد نیروهای شرکتی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفتگو و پیگیری کردم.

روز پنجشنبه (۱۷ خرداد) در مراسم یادواره شهدای جامعه اطلاعاتی استان شرکت کردم. وزیر اطلاعات مهمان مراسم بود. ظهر به دانشگاه خلیج فارس رفتم و در گفتگو با رئیس دانشگاه عمده مسائل و مشکلات آن را بررسی و برای برخی امور برنامه‌ریزی کردیم.

پیرو برخی مسائل پیش‌آمده اخیر تاکید کردم که توهین به ساحت نورانی ولایت آن هم در یک محیط علمی نظام اسلامی به هیچ عنوان پذیرفته نیست، دانشگاه محیط علم و منطق و استدلال و معرفت است، جای فحاشی و توهین نیست، اگر کسی حرف حسابی دارد مستدل بگوید، قابل تحمل نیست که در یک دانشگاه معتبر و دولتی و در مرکزی که متعلق به نظام اسلامی است به نایب امام عصر جسارت شود.

سپس به برازجان آمدم و تا آخر شب در دفتر برنامه ملاقات مردمی داشتم البته ساعتی در میانه جلسات به محله حسین‌آباد برازجان رفتم و در مراسم اختتامیه مسابقات فوتبال شهدای خدمت شرکت کردم، اهالی محله از کمبود امکانات شکایت داشتند، حق دارند، این محله شهیدپرور محروم است و همه وظیفه داریم که این شکاف امکانات را به حداقل برسانیم.

با مدیران سد دالکی و وزارت نیرو، راهداری، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بنیاد مسکن، منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و خلیج فارس و فراجا در ارتباط با مسائل شهرستان و مردم تماس داشتم.

اول صبح روز جمعه (۱۸ خرداد) به همراه مديرعامل آب منطقه‌ای استان و فرماندار از پروژه‌ها و روند توزیع آب در بخش‌های آبپخش و سعدآباد بازدید کردیم، در آبپخش تعدادی از کشاورزان از شیوه توزیع آب گلایه داشتند و در وحدتیه درخواست هایی برای افزایش ظرفیت انتقال آب داشتند. الحمدلله بخش عمده پروژه لایروبی کانال های درجه یک و درجه دو در بخش سعدآباد به پایان رسیده است، این پروژه در دهه فجر پارسال آغاز شد.

پس از بازدید به برازجان آمدم و در جلسه طراحی و راه‌اندازی حلقه‌های میانی شرکت کردم. جمع‌بندی خوبی شد که ان‌شاءالله با همکاری دوستان مومن و خوش‌فکر طراحی اولیه سایت و برنامه آن را انجام دهیم. ظهر در نمازجمعه برازجان شرکت کردم، عصر در دفتر با تعدادی از مراجعه‌کنندگان ملاقات کردم.

در پایان با توجه به سئوال برخی مخاطبان لازم می‌دانم که در مورد هزینه‌ها در کل هفته تبلیغات انتخابات مجلس دوازدهم توضیحاتی بدهم. مستحضرید که بنده در انتخابات اخیر هزینه خاصی برای تبلیغات و چاپ پوستر و بروشور و بیلبورد و… نکردم، ستادهای بنده نیز از طرف مردم و بدون هزینه آماده شده و توسط مردم اداره می‌شد، به عبارتی بنده هیچ پوستری در انتخابات چاپ نکردم و هیچ بیلبوردی هم نداشتم و هزینه‌ای برای جا و ستاد هم ندادم.

در عین حال قریب ۴۰ میلیون تومان برای بنر ستاد، ۶۰ میلیون تومان برای برگزاری مراسم‌ها و ۲۰ میلیون تومان برای پذیرایی هزینه شده و مابقی موارد هم حدود ۱۰ میلیون تومان بوده است، منبع این هزینه‌ها نیز از سوی خانواده و بستگان نزدیک تامین شده است، اینها هزینه‌هایی است که بنده کرده‌ام، سایر موارد (که البته زیاد نیست) از سوی مردم و توسط مردم تامین شده است.

در ایام انتخابات (و پیش از آن) از احدی درخواست پول و کمک مادی و مالی نکردم و ریالی (بجز موارد مذکور) از کسی نگرفتم و احدی هم در قبال حمایت و رای به حقیر شرط‌گذاری یا درخواست شخصی و… نداشته است.

لازم به توضیح است که بجز بخشی از هزینه‌های ستاد مرکزی، همه ستادها بصورت خودگردان و مردمی اداره شده و تنها هزینه بنر درب ستادها از سوی بنده پرداخت شده است همچنین تولید محتوای فضای رسانه‌ای به صورت خودجوش و توسط جمعی از جوانان و هنرمندان انقلابی صورت گرفت لذا نیازی به تیم تولید محتوا و تبلیغات و پرداخت هزینه نداشته‌ایم.

در ستاد بنده خبری از سفره‌های رنگین و عریض و طویل، ریخت و پاش و خرید رای و اجاره افراد نبوده است، خدا را شکر می‌کنم که با حضور و حمایت و همت مردم عزیز و شریف دشتستان بزرگ با کمترین هزینه مالی و زمانی آن نتیجه پرافتخار رقم خورد، از خدای بزرگ می‌خواهم که به شکرانه آن حضور شورانگیز و اعتماد مجدد این مردم بزرگ به فرزند کوچک خود این توان را به بنده ارزانی بدارد تا بتوانم در مجلس دوازدهم باانگیزه‌تر و با انرژی و توان مضاعف برای خدمت به مردم عزیز و انقلاب اسلامی تلاش کنم.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: