امروز: چهارشنبه - 9 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=6252

دکتر ابراهیم رضایی نماینده دشتستان:

اگر مشکل بی‌آبی و حقابه هنگفت کشاورزان اصلاح نشود چاره‌ای جز استیضاح وزیر نیرو نداریم

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس گفت: استان بوشهر و شهرستان دشتستان در حوزه آب مشکلات فراوانی دارد و اگر مشکل آب شرب حل نشود و حقابه هنگفت کشاورزان اصلاح نشود، چاره‌ای جز استیضاح وزیر نیرو نداریم.

ابراهیم رضایی در جمع اهالی محله فرهنگیان برازجان ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت مهدی موعود (عج) اظهار داشت: دوران ظهور حضرت ولی عصر (عج) پایان حیات بشر نیست بلکه آغاز آن و آغاز حیات طیبه بشر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معتقدان به فرج فقط شیعیان نیستند بلکه همه ادیان اعتقاد دارند که روزی جنگ حق و باطل و جدال خیر و شر به نفع جبهه حق به پایان خواهد رسید.

وی ادامه داد: تفکری وجود دارد که معتقد است که باید آنقدر ظلم در جامعه زیاد شود که ظهور محقق شود ولی اسلام ناب محمدی معتقد است که دوران انتظار دوران فعال بودن و تحرک شیعه برای زمینه‌سازی ظهور است و نباید نسبت به مسائل و مشکلات بی‌خیال باشیم.

رضایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و در پی آن تشکیل نظام اسلامی مقدمه ظهور بوده، خاطرنشان کرد: هر هدفی که ما را به استقرار عدالت نزدیک‌تر کند گامی به سمت ظهور است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه و تکلیف امروز منتظران فرج، مبارزه با استکبار خارجی و داخلی و خنثی‌کردن توطئه های دشمنان و امید دادن به مردم و حل مشکلات آنها است. بنابراین همه وظیفه دارند که برای حل مسائل و مشکلات مردم تلاش کنند.

 لزوم حل مشکلات آب دشتستان

وی گفت: وقتی که می‌بینیم در همه شهرها، روستاها، بخش‌ها و استان‌های کشور مسئله و چالش آب را داریم نشان می‌دهد که متولیان آب در کشور بسیار ضعیف هستند و توانایی مدیریت حوزه آب شرب و کشاورزی کشور را ندارند بنابراین باید تجدید نظر جدی در این مسئله صورت گیرد.

رضایی خاطرنشان کرد: ما در استان بوشهر و شهرستان دشتستان بی آبی‌های زیادی داریم و تقریباً در همه نقاط دشتستان دچار مشکل آب هستیم. در کنار این مشکلات، حقابه زیادی هم از کشاورزان در نخیلات و بخش زراعی گرفته می‌شود و جریمه‌های عجیب و غریبی را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حالی که قیمت فروش خرمای کشاورزان استان و دشتستان نسبت به سال قبل کاهش یافته است، شاهد افزایش دو برابری حقابه هستیم و این جهش نرخ حقابه منصفانه نیست.

وی افزود: بارها و بارها از مسئولان دولتی خواسته‌ایم که این مسئله را حل کنند و اگر وزارت نیرو مسئله حقابه هنگفت کشاورزان استان بوشهر و شهرستان دشتستان را اصلاح و درست نکند چاره‌ای جز استیضاح وزیر نیرو نداریم؛ چراکه یک روز هم نبودن افراد ضعیف بر این مسئولیت‌ها به نفع مردم است.

رضایی تاکید کرد: مشکلات متعددی در حوزه آب شهرستان دشتستان وجود دارد که از جمله می‌توان به هدررفت بالای آب، مشکلات کانال‌های آبیاری و عدم لایروبی آنها، فشار پایین آب، فرسوده بودن زیرساخت‌های آبرسانی، قطعی و نوبت‌بندی آب و… اشاره کرد که انتظار می‌رود در سریع‌ترین زمان اصلاح شود.

نگران بی‌آبی دشتستان در تابستان ۱۴۰۰ هستیم

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نگران بی‌آبی و مشکلات آبی شهرستان دشتستان در تابستان ۱۴۰۰ هستیم و انتظار می‌رود از هم‌اکنون اقدامات اساسی برای رفع چالش‌های پیش رو صورت گیرد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: