امروز: پنج‌شنبه - 10 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16952

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: امنیت منطقه خلیج فارس باید توسط کشورهای همین منطقه تامین شود و نیازی به حضور بیگانگان در این زمینه نیست.

دکتر ابراهیم رضایی در مراسم روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: دهم اردیبهشت سالروز اخراج اشغالگران پرتغالی‌ها به عنوان متجاوزان به خلیج فارس از منطقه است و به نام روز ملی خلیج فارس در تقویم کشور ما نامگذاری شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این، مناسبت مبدا بسیار خوبی است گفت: ما معتقدیم که امنیت خلیج فارس باید توسط کشورهای اطراف این دریا تأمین شود و برای تأمین این امنیت نیاز به حضور هیچ کشور بیگانه ای نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برای تأمین خلیج فارس نیازی به حضور آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و سایر کشورها نیست گفت: حضور کشورهای بیگانه نه تنها لازم نیست بلکه حضور آنها باعث ناامنی در منطقه می‌شود و علت اصلی جنگ‌های رخ داده در سال‌های اخیر نیز حضور همین بیگانگان در منطقه بوده است.

رضایی ادامه داد: به همان میزان که بیگانگان در این منطقه حضور یافته و پایگاه زدند، به همان میزان ناامنی و جنگ در منطقه افزایش داشته است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نتیجه حضور آمریکایی‌ها در منطقه کشته شدن بیش از یک میلیون بی‌گناه در افغانستان و عراق و دیگر کشورهای منطقه بوده است.

رضایی ادامه داد: امروز ما این را به تجربه دریافته‌ایم که حضور بیگانگان در منطقه ناامن کننده است و امنیت این منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حفظ شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: ما از کشورهای منطقه و همسایه در خلیج فارس دعوت می‌کنیم که برای حفظ امنیت خلیج فارس با هم همکاری کنند.

وی گفت: همه سلاح‌های جمهوری اسلامی در سپاه، ارتش و وزارت دفاع جنبه بازدارندگی و دفاعی برای کشور دارد و این سلاح‌ها برای تأمین امنیت ایران، مردم ایران و منطقه است و به همه این دولت‌های همسایه اطمینان می‌دهیم که حضور پرقدرت سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در خلیج فارس برای تأمین امنیت همه منطقه خواهد بود.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: