امروز: یکشنبه - 6 خرداد 1403

لینک کوتاه خبر:

https://dr-rezaei.com/?p=16681

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه:

از ظرفیت‌ پارلمان‌های تهران – مسکو برای تسهیل مبادلات تجاری و توسعه مناسبات استفاده کنیم

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه تاکید کرد: از ظرفیت‌ پارلمان‌های دو کشور برای تسهیل مبادلات تجاری و توسعه مناسبات استفاده کنیم.

رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه و رئیس و اعضاء کمیته صنعت و تجارت دومای دولتی در نشستی 100 دقیقه ای در مسکو، راهکارهای جهش در مبادلات تجاری و تقویت همکاری‌های صنعتی دو کشور را بررسی کردند.

در این نشست ۱۰۰ دقیقه‌ای که با حضور دکتر ابراهیم رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه و اعضاء این گروه، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو با ولادیمیر گوتینیف رئیس کمیته صنعت و تجارت دومای دولتی روسیه به میزبانی دومای دولتی روسیه برگزار شد، طیف گسترده‌ای از مسائل بررسی شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و معدن در این نشست گفت: در این نشست،‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و پیشنهادهایی برای توسعه مناسبات دوجانبه را مطرح کردند.

رضایی اظهار داشت: برخی چالش‌های موجود بر سر راه توسعه مناسبات دوجانبه نیز در این جلسه بررسی و برای حل آنها همفکری شد و مقرر شد که از ظرفیت‌ پارلمان‌های دو کشور برای تسهیل مبادلات تجاری و توسعه مناسبات استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:‌ در این نشست همچنین مشکلات دانشجویان ایرانی در روسیه مطرح و برای تسهیل حضور تجار و رفت و آمد و حل مشکلات آنها همفکری شد.

به گفته نماینده دشتستان، تبادل نظر درباره صادرات محصولات مختلف جمهوری اسلامی ایران از جمله تولیدات کشاورزی و دیگر بخش‌ها از دیگر محورهای این جلسه بود.

رئیس کمیته صنعت و تجارت دومای دولتی روسیه در پایان این نشست به خبرنگاران گفت:‌در این جلسه، طیف گسترده ای از مسائل مانند همکاری‌های صنعتی، تربیت کادر، همکاری های علمی و فنی را بررسی کردیم.

ولادیمیر گوتینیف با بیان اینکه مشکلات تجار و دانشجویان ایرانی در مبادی ورودی روسیه در این جلسه بررسی شد، افزود: شناسایی گواهینامه های حلال صادره در دو کشور و مشارکت در پروژه‌های زیرساختی و سرمایه‌گذاری از دیگر محورهای مذاکرات با هیأت پارلمانی ایران بود.

رئیس کمیته صنعت و تجارت دومای دولتی روسیه در ادامه گفت:‌ با تشکر از نقش مثبت سفیر به عنوان نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، خاطرنشان کنم که وی کارهای زیادی را برای توسعه همکاری‌ها انجام می‌دهد.

در این جلسه، نمایندگانی از گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه و کمیته صنعت و تجارت دومای دولتی نیز به طرح دیدگاه‌های خود برای توسعه مناسبات دوجانبه پرداختند.

در این دیدار دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه نیز حضور داشتند.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: